SuperFresh, Turquality desteğiyle global pazarda büyüyecek

Türkiye’de dondurulmuş gıdanın lider şirketi Kerevitaş, SuperFresh markasıyla Turquality desteği almaya hak kazandı. Şirket, Turquality Programı’yla SuperFresh markasının bilinirliğini yurtdışına taşımak istiyor. SuperFresh markası altındaki ürünlerimizi bugün, 4 kıtada 29 ülkeye ihraç ediyoruz. Turquality programının sağladığı destekle hedeflerimizi büyüteceğiz.

z.d.

Kerevitaş Genel Müdürü
Zeynep Dilmen

Yıldız Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kerevitaş’ın dondurulmuş gıdadaki lider markası SuperFresh, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, ‘Türk ürünlerinin yurtdışında markalaşmasına yönelik faaliyetlerin desteklenmesi’ amacıyla verilen Turquality Programı desteğini almaya hak kazandı. SuperFresh, böylelikle Turquality desteğiyle sektördeki liderliğini global pazarlara da taşımayı hedefliyor.

SuperFresh, 400’ün üzerinde ürün çeşidiyle, 2017 yılı itibariyle Türkiye’de dondurulmuş gıdada yüzde 56’lık pazar payı ve yüzde 97 marka bilinirliliğine sahiptir. Turquality Programı’yla hedefimiz SuperFresh markasının bilinirliğini yurtdışına taşımak ve bu bilinirliği yaymaktır. 2017’de ihracatta büyüme oranımız yüzde 84’e ulaştı. SuperFresh markası altındaki ürünlerimizi bugün, 4 kıtada 29 ülkeye ihraç ediyoruz. Türkiye ve yurtdışındaki müşterilerimize sağladığımız 400’ün üzerinde ürünün kalitesinden ödün vermiyoruz.

GLOBAL PAZARDA REKABET
GÜCÜMÜZ ARTACAK
SuperFresh bugün, unlu mamullerden sebze, et ve su ürünlerine kadar en geniş ürün yelpazesine sahip marka. Tüm kategorilerdeki ürünlerimizin ve ağırlıklı olarak tarımsal ürünlerin ihracatını gerçekleştiriyoruz. Konserve ton balığı kategorisinde ve dondurulmuş gıda kategorisinde ise markalı perakende ihracatında lideriz. AR-GE Merkezimiz ve inovasyon çalışmaları ile sektörü geliştirirken, düzenli ve etkili tüketici yatırımıyla pazarın da büyümesine katkı sağladık. Çalışmalarımızı hem markamıza hem de sektörümüze katkı sağlamayı amaçlayarak sürdürmeye devam edeceğiz. Turquality programının sağladığı destekle hedeflerimizi büyüteceğiz, yurt içindeki liderliğimizi yurt dışına da taşıyacağız. Global pazarda bir Türk markasını daha büyük oyuncular arasında rekabet etmesini sağlayacağız. İhracat hacmimizi büyüteceğiz.

Borsa İstanbul’a kote en büyük ikinci gıda şirketi olan ve dondurulmuş gıdanın yanı sıra margarin pazarında da liderliğini sürdüren Kerevitaş çatısı altında bulunan SuperFresh, Türkiye’de dondurulmuş gıda pazarında 1990 yılında pazara girdiğinden beri lider marka konumunda yer alıyor. Sektördeki yenilikçi tutumu, kalite ve hijyene verdiği önemle, Türk tüketicisini dondurulmuş sebzelerden pizzaya, milföyden konserve mısıra kadar birçok ürünle tanıştıran SuperFresh, toplam 400 çeşit ürünüyle dondurulmuş gıda pazarının en zengin ürün çeşidine sahip.

Kontrol edin

unlumamul_katkimaddeleri1

Fırıncılık, Makarna ve Bisküvi Endüstrisinde Katkı Maddelerinin Kullanımı

“Hızla artan dünya nüfusu ve iklim değişikliği gıdaya ulaşmada sıkıntılara yol açıyor. Yetersiz beslenmeden dolayı …