Starbucks bin tane fırın açmayı planlıyor

Seattle merkezli Starbucks, Milan ve Londra’da dükkânları olan küçük İtalyan zincir mağazasının ilk Amerikan ayağını 31 Temmuz’da kendi şehrinde açtı. Starbucks, Princi ismi altında bin tane fırın açmayı planlıyor.

Starbucks1

Starbucks, Milan merkezli Princi markasını almasının ardından Seattle’a dönerek Princi markası ile ilk bağımsız mağazasını açtı. Çok uluslu kahve zinciri, ABD’deki ilk Princi mağazasını açmış oldu. Ünlü İtalyan fırıncı Rocco Princi’nin 1986 yılında açtığı firmaya Starbucks yatırımcı olmuş ve 2016’da küresel lisans sahibi oldu. Şirket özellikle mağaza için ekmek, pasta, sandviç ve pizza yapımında uzmanlaştı. İtalyan tipi fırıncı kendine has karışık içecekler, kahvenin yanı sıra unlu mamuller ile öğle yemeği seçenekleri sunuyor.

Seattle Times gazetesinin haberine göre, Starbucks, Princi markasıyla bin mağaza açmayı planlıyor. Şirket, Seattle’in ardından Chicago ile New York’ta sonbahar aylarında mağaza açacak. Fortune dergisi, şirketin bu adımı ile ABD satışlarının düşmesine karşı yeni iş arayışları çerçevesinde daha lüks kesimlere hitap etme çabasını gösterdiğini yazdı. Dergi, “Son çeyreklerde şirket, trafikte düşüşler yaşadı. Kısmen fiyat artışı yüzünden bazı dükkânların büyümesi bile yüzde birde kaldı. Starbucks, bu yılki satış beklentilerini düşürürken düşük performanslı yerleri kapatacağını söyledi,” yazdı. Starbucks, marka içi marka stratejisiyle yeni bir büyüme ivmesi yakalamaya çalışırken Blue Bottle ve Stumptown gibi üst düzey üçüncü dalga kahve zincirleriyle mücadele etmeye çalışıyor.

Kontrol edin

CNR Food İstanbul, Çekya Başbakanı Andrej Babis tarafından açılıyor

CNR Food İstanbul’un açılışını CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ve Çekya Başbakanı Andrej …