SADIK ILGAZ DÜNYA MAKARNA ŞAMPİYONASI’NDA TÜRKİYE ADINA YARIŞACAK

Barilla, dünyanın dört bir yanından en yetenekli 18 şefi 7’nci kez Dünya Makarna Şampiyonası’nda ağırlayacak. Bu yıl Dünya Makarna Günü’nde “Eat positive/Olumlu beslen” temasıyla düzenlenecek olan şampiyonada, Türkiye’yi Sadık Ilgaz temsil edecek.

10f4de3c729c6fa998deacf0b2ff428a7753c2216263b69c1698e67872f034a7

Gastronomi dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olarak gösterilen Dünya Makarna Şampiyonası için geri sayım başladı. Barilla’nın 24-25 Ekim’de Milano’da Academia Barilla’da 7’inci kez düzenleyeceği şampiyonada dünyanın dört bir yanından 35 yaş altı en yetenekli 18 şef, İtalyan makarnası ile geleneksel lezzetleri harmanlayarak en iyi lezzeti hazırlamak için hünerlerini sergileyecek. 2 gün sürecek etkinlikte gastronomi dünyasının yeni şampiyonu seçilecek.

Genç şefler, bu yılki şampiyonada her dönemin vazgeçilmez yemeği domates soslu spagettiyi geleneksel lezzet reçeteleri ile yeniden yorumlayacak. Dünya Makarna Günü’nde gerçekleştirilecek şampiyonanın jüri koltuğunda ise dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şefler Lorenzo Cogo, Viviana Varese, Luigi Taglienti, beslenme uzmanı Alman şef Holger Stromberg ve Amerikalı yemek fotoğrafçısı Britany Wright oturacak.

 

Bu yılki şampiyonanın teması “Eat positive / Olumlu Beslen” olarak açıklandı. Bu doğrultuda 18 şefin hazırlayacakları tariflerde makarna tüketimini olumlu yönde etkileyecek ve teşvik edecek tarifleri hazırlayarak; bu vizyonu geliştirmeleri bekleniyor. Şampiyonada bu yıl Türkiye’yi Sadık Ilgaz temsil edecek. Sektörde 18’inci yılını kutlayan Ilgaz, Fransız restoranı Parle’nin şefliğini yürütüyor.

Processed with VSCO with e3 preset

Kontrol edin

fao

FAO’nun yeni Genel Direktörü Çinli Qu Dongyu

BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Genel Direktörü, Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Tarım ve Kırsal …