Ramazan pidesi İstanbul’da 3, Ankara’da 2.5 liradan satılacak

İstanbul ve Ankara için Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu. Ramazan ayında İstanbul’da 350 gram pide 3 liradan, Ankara’da ise 300 gram pide 2,5 liradan satılacak.

ramazan-pidesiRamazan ayı için günler öncesinden hazırlık yapan fırıncılar Ankara ve İstanbul’da pide fiyatlarının belirlenmesiyle bir nebze olsun rahat nefes aldı. Fırıncı ve unlu mamul sektörü için büyük önem taşıyan Ramazan ayında sektör ekstra yoğunluk yaşıyor. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazan pidesi fiyatlarını açıkladı. İstanbul’da 350 gram pide 3 liradan, Ankara’da 300 gram pide 2,5 liradan satılacak. Buna göre pidenin kilogram fiyatı geçen yıl 7 lira 30 kuruşken bu yıl 8 lira 50 kuruş olacak. Fiyat artışı azami yüzde 16 olarak belirlendi. İstanbul ve Ankara’da geçen yıl 275 gramlık pide 2 liradan satılıyordu. İstanbul Halk Ekmek ise pideyi 1 liradan satma kararı aldı.
Öte yandan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, ekmeğe zam yapmama kararı aldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, başkentlilerin ucuz ve sağlıklı ekmek tüketebilmesi için Halk Ekmek’in ekmeğine zam yapılmayacağını belirterek “250 gramlık ekmek 70 kuruştan satılmaya devam edilecek. 250 gramlık ramazan pidesi ise 1 liradan satışa sunulacak” dedi. Öte yandan Halk Ekmek Fabrikası, piyasada ekmek fiyatlarına yapılan artıştan sonra kapasite artırma kararı aldı. Günlük kapasitesini 750 bin adetten 815 bine çıkardı.

Kontrol edin

CNR Food İstanbul, Çekya Başbakanı Andrej Babis tarafından açılıyor

CNR Food İstanbul’un açılışını CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ve Çekya Başbakanı Andrej …