Pladis’in yeni CEO’su Salman Amin oldu

Yıldız Holding’in atıştırmalık şirketi pladis’in yeni Üst Yöneticiliği (CEO) görevine Ahmed Salman Amin atandı.

pladis1

Yıldız Holding’den yapılan açıklamaya göre, Holding’in atıştırmalık işlerini tek bir çatı altında toplamak için kurduğu dünyanın önde gelen atıştırmalık şirketlerinden pladis, Ahmed Salman Amin’in şirket CEO’luğuna atandığını duyurdu. Amin, görevine resmi olarak şubat ayında başlayacak.

Gıda ve içecek sektörünün önde gelen isimlerinden Amin, 30 yılı ve 3 kıtayı aşan, derin uluslararası tecrübesini pladis’e taşıyacak. Amin, son olarak, SC Johnson & Son’da Global Ticari Birim Operasyonlar Üst Yöneticisi (COO) olarak şirketin tüm kategorileri ve pazarlarından sorumluydu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Amin’in atamasına ilişkin, “Pladis, henüz ikinci yılını geride bırakmış bir şirket ancak biz şimdiden global arenada hızla büyüyen bir oyuncu konumuna gelmiş bulunuyoruz. Amin, hızlı tüketim markalarında şirket dönüşümü ve büyüme konusunda global bir deneyime sahip. Kendisinin, halihazırda zaten yüksek hedefleri ve girişimci bir ruhu olan şirketimize katılımından, tecrübe ve becerilerini Pladis’e kazandırmış olmaktan memnuniyet duyuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Ahmed Salman Amin de kariyerini; kuralları yeniden yazmaya, farklı ve yenilikçi yöntemler, yollar bulmaya ve tüketicinin zaman içinde değişim yolculuğunun bir parçası olmaya adadığını belirterek, “Sevdiğimiz yerel tatları birer global yıldıza dönüştürmek, bisküvi, kek, çikolata, sakız ve şekerleme alanındaki köklü mirasımızı tüm dünya ile paylaşmak adına pladis’te büyük fırsat görüyorum. Yeni ekibimle beraber bu yolculuğa çıkmak için sabırsızlanıyorum” ifadelerini kullandı.

Kontrol edin

FRITSCH, MULTIVAC çatısı altına girdi

Türkiye’de yatırımları bulunan FRITSCH Grubu, paketleme devi MULTIVAC’ın çatısı altına girdi. Temmuz ayında FRITSCH Grubu’nu …