Oba Makarna’ya İhracatın Yıldızı ödülü

Türkiye’de son 6 yıldır sektörünün ihracat şampiyonu olan Oba Makarna’ya Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından, İhracatın Yıldızı ödülü verildi.

Türkiye’nin en fazla makarna ihracatı yapan firması Oba Makarna, 6 yıldır ihracat şampiyonluğunu kimseye kaptırmıyor. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödül töreninde Oba Makarna ödüle layık görüldü. 2018 Yılında 86 ülkeye 165,5 milyon Dolarlık makarna ihracatı yapan Oba Makarna, ihracatını bir önceki yıla göre yüzde 20 oranında artırmayı başardı. Oba Grup Yönetim Kurulu Başkanı Musa Özgüçlü hedeflerinin dünyanın bütün ülkelerinde Türkiye’yi başarıyla temsil etmek olduğunu ifade etti.
Oba Makarna’nın Gaziantep ve Türkiye’nin markası olduğunu da ifade eden Musa Özgüçlü, “Başarılarımızın ödüllendirilmesinden dolayı çok mutluyuz. Türkiye İhracatçıları Meclisi (TİM) tarafından bu yıl 17. kez gerçekleştirilen Türkiye’nin en fazla ihracat yapan ilk bin şirketi araştırma sonuçlarına göre, Oba Gıda 2018 yılında 165 milyon 518 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Böylece ihracat rakamını bir önceki yıla oranla yüzde 20 arttırdı. Yurt genelinde de ürünlerimiz yoğun ilgi görüyor. Oba Gıda, İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl gerçekleştirilen İSO 500 Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu araştırmasında 154. sırada yer alırken özel sıralamada 146. sırada yer aldı” dedi.

Kontrol edin

Gübre, buğday üretimini en az yüzde 40 arttırıyor

Toros Gübre, dünyada her geçen gün azalan tarım alanlarına dikkat çekerek gübre kullanımının üretim üzerindeki …