Mutfak Sanatları Akademisi gençlere pastacılık öğretecek

Mutfak Sanatları Akademisi bu yıl yaz aylarında 14-17 yaş arasındaki gençlere aşçılığın ve pastacılığın püf noktalarını öğretecek. MSA’nın “Young Chefs” programının pastacılık bölüne katılan gençler, 60 saatlik eğitim alacaklar.

msaProfesyonel aşçılık okula Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) bu yaz kapılarını geleceğin şeflerine açıyor. MSA’da Temmuz ve Ağustos ayları boyunca düzenlenecek “Young Chefs Aşçılık ve Pastacılık” programının amacı, 14- 17 yaş grubundaki gençlere mesleği tanıtmak ve gıda bilgisi vermek. Programa katılan gençler, aşçılığa ve pastacılığa dair her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğrenecekler ve kendi yemeğini kimse yokken de pişirebilme becerisi kazanacaklar.
“Young Chefs Aşçılık ve Pastacılık Programı”na katılan gençler, bir aylık eğitimin sonunda “Young Chefs” katılım sertifikasına sahip olacaklar. Gençler, program süresince edindikleri bilgileri gelecekte bir mesleğe dönüştürmek isteyebilecekleri gibi, şefliği meslek olarak seçmeseler bile hayat boyu kullanabilecekleri temel mutfak bilgilerini işin uzmanlarından en iyi şekilde ve eğelenerek öğrenmiş olacaklar. Program yaz aylarını bir mesleğin püf noktalarını öğrenerek değerlendirmek isteyen lise dönemi gençlerine açık olacak. Young Chefs programının “pastacılık” bölümünü seçen gençler 60 saatlik bir mutfak eğitiminde pastacılığın temel malzemelerinin teknik olarak kullanımından kurabiye, kek, tart gibi olmazsa olmazlara, choux hamurundan ekmek ve diğer farklı hamurların yapımına kadar çok zengin bir deneyim kazanacaklar.

Kontrol edin

5 ayda 252 milyon dolarlık makarna ihraç ettik

Türkiye’nin, ocak-mayıs dönemindeki makarna ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre miktar olarak yüzde 7, gelir …