Mürekkep Balıklı Spaghetti Selva Gıda’ya ödül getirdi

Selva Gıda, dünyanın en itibarlı kalite enstitülerinden biri olarak kabul edilen Monde Selection’da ‘Mürekkep Balıklı Spaghetti’ ürünü ile bronz madalya ödülüne lâyık görüldü.
selva
Selva Gıda’nın Uzak Doğu pazarı için özel olarak ürettiği ‘Mürekkep Balıklı Spaghetti’ ürünü, bu yıl 56.’sı düzenlenen Monde Selection’ın tüketici ürünleri testlerinden geçerek bronz madalya ödülünün sahibi oldu.

Kalite düzeylerini belirleyen bağımsız ve uluslararası bir kalite enstitüsü olan Monde Selection, oluşturduğu tadım ve test metodolojileri ve izlediği yasal kurallar ile bilimsel analiz güvenilirliğini sağlamış bir kuruluş. Monde Selection’a katılan ürünler, 70’in üzerinde bilim adamı, uzman, beslenme ve sağlık danışmanları, gurmeler ve prestijli aşçılık kuruluşlarından gelen şefler tarafından değerlendiriliyor.

Selva Gıda Genel Müdürü Özkan Koyuncu, 30 yıldır Konya ovası başta olmak üzere Anadolu’da yetişen en kaliteli durum buğdayından ürettikleri ürünleri müşterilerine sunduklarını söyledi. Selva Gıda olarak amaçlarının insanları ‘Gerçek Gıda’ ile buluşturmak olduğunu ifade eden Koyuncu, “Ürünümüzün doğallığından ve besleyiciliğinden bir şey kaybetmesine izin vermeden tüm aşamalarda yüksek kalitede üretim yapmaya azami özen gösteriyoruz. Uzak Doğu pazarı bizim için ayrı bir öneme sahip. Bu pazar, yüksek potansiyeli olmasına rağmen, tutunabilmesi çok zor bir pazar. Ürününüzün üretim teknolojisinden tutun da hammadde kalitesine kadar tüm özellikleri eksiksiz olmalı. Biz de bu hassasiyetle Ar-Ge çalışmalarımız neticesinde bu bölgeye özel ürettiğimiz ürünlere Mürekkep Balıklı Spaghetti’yi de ekledik. Ürünümüzün uluslararası düzeyde aldığı kalite tescili bizim için çok kıymetli. Bu topraklarda kurulan bir marka olarak ülkemize uluslararası alanlarda ödüller kazandırmak bizim için büyük bir onurdur” dedi.

Kontrol edin

fao

FAO’nun yeni Genel Direktörü Çinli Qu Dongyu

BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Genel Direktörü, Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Tarım ve Kırsal …