Mühlenchemie makarna üretimini optimize etti

Pastazym çok yönlü bir un geliştirme ürünüdür; yeni enzim birleşimi, buğday kalitesinden bağımsız olarak mükemmel pastayı sunar; renkli versiyonları, üretim operasyonlarını basitleştirir.

Hareketli fiyatlar ve durum buğdayının kısıtlı tedariği, en kaliteli makarnayı üretmek isteyen üreticiler için hayatı zorlaştırmaktadır. Un geliştirici uzmanı Mühlenchemie’nin enzimler ve aktif bileşenlerle oluşturduğu yeni Pastazym kombinasyonu, durum buğdayı, sert buğday ve yumuşak buğday ve bu üçünün birleşiminden yapılan makarnanın kalitesini arttırmaktadır. Bu kayda değer bir maliyet tasarrufu sağlarken üreticileri emtia piyasasının dalgalanmalarına karşı daha az kırılgan hale getiriyor. Bu çok amaçlı enzim birleşimi, ayrıca kurutulmuş makarnanın yüzeyinin daha iyi görünmesini sağlama avantajına sahip olurken makarnanın daha fazla mekanik stabilite kazanmasını sağlıyor. Bunların gittiği ülkede eğer izin veriliyorsa, bileşiklere renklendiriciler ve vitaminler eklenebilir. Örneğin, zengin bir sarı renk tonu elde etmek amacıyla tek bir kolay işlemle hamura güvenli bir şekilde eklenebilirler.
Küresel pazarda makarna ve erişte güçlü bir şekilde büyüyor. Özellikle, makarna ve hazır ürünler giderek daha da popüler bir hale gelmesine karşın aşırı hareketli emtia piyasaları, yüksek fiyatlar ve sınırlı miktarda ham madde kaynağı, özellikle makarnalık buğday olmak üzere buğday kullanıcıları için hayatı zora sokuyor. Makarna üreticiler iyi derecede teknik donanıma ve iyi bir bilgi birikime sahip becerekli çalışanlara sahip olsalar bile düşük dereceli buğdayın eksikliklerini kapatmakta zorlanıyorlar. Bu yüzden Mühlenchemie’deki un zenginleştirme uzmanları, Pastazym enzim bileşimini daha da geliştirdi.
Pastazym’yi kullanarak makarna üreticileri, gerekli olduğunda buğdayın ucuz tiplerine kapayabilir ve giderleri düşük tutabilirler. Pastazym çok yönlü bir üründür – bu ekonomik, yüksek kaliteli çözüm, çok çeşitli uygulamalara ve makarnalık hamurlara, sert veya yumuşak buğday veya üçün karışımlarına sahiptir. Mesela, Pastazym’yi kullanarak, otantik “al dente” özelliğine sahip yumuşak buğday makarnası yapmak mümkündür. Ahrensburg’deki uygulama uzmanlarının gerçekleştirdiği zorlu test serileri, Pastazym katılarak makarna pişirilmesi halinde ortaya çıkan makarnanın, klasik durum buğday makarnası ile karşılaştırabilir bir halde olduğunu ortaya çıkardı. Ürünün aşırı pişirmeye toleransını artırmak da mümkündür. Pastazym eklenmesi ayrıca kurutulmuş makarnaya daha fazla mekanik stabilite sağlar.
Sağlam bir ısırığa ek olarak, ürünün görünümü, tüketicinin satın alma kararını büyük ölçüde etkilemektedir. Pastazym’ın gelişmiş yüzey özellikleri ve daha parlak renkleri, makarnanın olması gerektiği kadar iyi görünmesini sağlar. Birçok ülke makarna ürünlerine renklendirici eklenmesine izin vermektedir. Bu amaçla, klasik makarnayı hatırlatan zengin sarı rengini üretmek için makarnayı boyayan vitaminlerle ve/veya renklendiricilerle özel çeşitler mevcuttur. Zaman ve maliyette kayda değer bir tasarruf ile birlikte daha az hata için, enzimler ve renk bileşenleri tek bir işlemle besleyici üzerinden hamura işlenebilmektedir. Mühlenchemie müşterilerin bireysel isteklerine cevap verebilir ve gerektiğinde renkleri, konsantrasyonu ve son dozu ayarlayabilir.

Kontrol edin

Dünya Makarna Şampiyonu, Japon şef Keita Yuge

Bu yıl 8’inci kez gerçekleştirilen Dünya Makarna Şampiyonası kapsamında “Makarna Sanatı” temasıyla Paris’te düzenlenen şampiyonanın …