Memak, Türkiye’nin ilk kendinden soğutmalı mikserini üretti

Memak, özellikle unlu mamuller sektörü için büyük bir yeniliğe imza attı. Memak, daha önce buz katılarak soğutulan hamur yoğurma mikserleri yerine uzun AR-GE çalışmaları sonunda kendinden soğutmalı Neptun’u piyasaya sundu.
NEPTUN004
Konya merkezli fırın makinaları üreticisi Memak, uzun süredir yaptığı AR-GE çalışmalarıyla sektörü büyük bir yükten kurtaracak soğutmalı mikseri Neptun’ü üretti. Memak, bu yeni ürünle işletmeleri soğutma masrafından kurtararak yüksek kalitede hamur elde etmeyi vadediyor. Memak Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nuri Er, üreticilerin hem maliyet kalemlerini azaltan hem de daha kaliteli hamur karışımı elde etmelerini sağlayan Neptun ile Türkiye’de bir ilke imza attıklarını ifade etti.

Memak’ın uzun yıllardır AR-GE çalışmalarına devam ettiğini ve Neptun ile sektörün en büyük sorunlarından birine çözüm bulduğunu belirten Mehmet Nuri Er, “Türkiye’nin ilk ve tek kendinden soğutmalı mikseri Neptun, işletmelere daha verimli ve kaliteli bir üretim süreci sunmasının yanı sıra maliyetlerin azaltılmasında ve kaliteli ürün elde etme sürecinde üreticileri bir adım öne çıkaracaktır. Çünkü istenilen kalitede hamur elde etmek için düzenli olarak buz takviyesi yapmak firmalar için ekstra maliyetleri beraberinde getirmektedir. Buz makinesi, soğutma deposu, elektrik giderleri gibi harcamalar firmalara ek yük getiriyor. Kendinden soğutmalı mikser Neptun bu maliyetleri ortadan kaldırırken aynı zamanda hamur enzimlerinin homojen soğuklukta kabarmasını sağlayarak, daha uzun ömürlü ve kaliteli mamuller üretmeye zemin hazırlamaktadır” dedi.

NEPTUN005

Kontrol edin

FRITSCH, MULTIVAC çatısı altına girdi

Türkiye’de yatırımları bulunan FRITSCH Grubu, paketleme devi MULTIVAC’ın çatısı altına girdi. Temmuz ayında FRITSCH Grubu’nu …