Makine İhracatçıları Birliği’nin yeni başkanı Kutlu Karavelioğlu

Makine İhracatçıları Birliği (MAİB), Seçimli Olağan Genel Kurulu ile yeni başkanını belirledi. MAİB Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Kutlu Karavelioğlu, görevi 12 yıldır yürüten Adnan Dalgakıran’dan devraldı. Karavelioğlu, başkan seçilmeden önce MAİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.
kutlu_karavelioglu
Türkiye’deki 10 binin üzerinde makine ihracatçısının temsil edildiği tek ihracatçı birliği olan ve Türkiye’nin Makinecileri markası ile faaliyet gösteren Makine İhracatçıları Birliği’nin (MAİB) Seçimli Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Genel Kurul’da başkan yardımcısı Kutlu Karavelioğlu başkanlığa seçilirken, yarısı yenilenen Yönetim Kurulu da kan tazeledi.
Makine sektörünün, 2001 yılında yaklaşık 1,7 milyar dolar seviyesindeki ihracatını son 16 yılda yaptığı yatırımlar ve etkin tanıtım çalışmaları ile 9 katına çıkardığına, 2018 ihracat hedefini 18 milyar dolar olarak belirlediğine dikkat çeken Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Kutlu Karavelioğlu şunları söyledi:
“Türk makine sanayii, sektörel örgütlenmeye verdiği önemle büyük bir dayanışma sergilemektedir. 22 alt sektörünün tamamı derneklerini kurmuş, biraraya gelerek oluşturdukları ihracatçı birliğimizin ve federasyonumuzun çatısı altında yurt içinde ve yurt dışında etkin lobi gücüne sahip olmuşlardır. Bütün seçimlerimizde olduğu gibi bugün de, yıllarca kendi alt sektörleri için görev yapmış, bu kültürü mas etmiş arkadaşlarımızla emaneti devir alıyoruz. Çalışmalarımız, aramıza yeni dahil olmuş asil ve yedek üyelerimizin de tecrübe ve katkılarıyla hızlanarak devam edecek ve bugün 15 milyarı aşmış bulunan ihracatımız yepyeni rekorlara koşacaktır.”
Makine İhracatçıları Birliği’nde 12 yıldır sürdürdüğü Başkanlık görevini Karavelioğlu’na devreden Adnan Dalgakıran, görevi sektörü iyi bilen bir yönetime devretmekten müsterih ve mutlu olduğunu belirtti.

Kontrol edin

fao

FAO’nun yeni Genel Direktörü Çinli Qu Dongyu

BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Genel Direktörü, Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Tarım ve Kırsal …