İtalyan pizzaları Konya’da üretilen fırınlarda pişiyor

Endüstriyel mutfak ekipmanları sektörünün en büyük firmalarından Empero ve Bilge İnoks güçlerini birleştirerek, 4 bin metrekarelik bir showroom açtı. İtalyanlar milli yiyecekleri pizzayı yapmak için Konya’da üretilen fırınları tercih ediyor.
Empero1
Endüstriyel mutfak sektörünün önde gelen iki firması Empero ve Bilge İnoks ortaklığında kurulan Restostore, İstanbul Eyüp’te açıldı. 4 bin metrekare alan içerisinde 40 bin çeşit ürünün bir arada sunulduğu showroom, kendi alanında Avrupa’nın en büyüğü olma özelliğini taşıyor. Empero ve Bilge İnoks’un üretici güçleri ve uluslararası firmalarla yaptıkları uzun yıllara uzanan işbirlikleri sayesinde, Restostore bugün, Türkiye’de otel, restoran, kafe ve kompleksler için mutfakla ilgili yerli ve yabancı tüm ürünlerin stoktan anında sağlanabildiği tek tedarikçi konumunda. Showroom’da fırından çatal bıçağa, en küçük ve temel parçadan en büyük ve karmaşık ekipmana tüm mutfak ekipmanları bir arada bulunabiliyor. Restostore’da ürün satışının yanı sıra, Emproject markası altında proje hizmeti de sunuyor. Kendi mimarlar ve mühendisleri ile bir mutfağı o işletmenin ihtiyaçlarına göre A’dan Z’ye tasarlayabiliyor.

Empero Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Topuz, “Bir mutfaktaki tüm kalemlerin tek seferde aynı yerden karşılanmasını mümkün kılan Restostore konsepti ile işletmecilerin her şeyden önce vakitten tasarruf etmelerini sağlayacağız” dedi. Bilge İnoks Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Bilge ise yeni konsept ile sektörde hem Türkiye’de hem de yurtdışında çok önemli bir açığı kapattıklarını söyledi.

Hem Empero hem de Bilge İnoks Ar-Ge ve inovasyon alanına sürekli yatırım yapan firmalar. Bilge İnoks, 90’lı yıllar itibarıyla hız verdiği teknoloji yoğun üretimi sayesinde, bugün endüstriyel mutfak ekipmanlarının bütününe hitap edecek mamul ve yarı-mamulü müşterilerine sunuyor. Endüstriyel bulaşık makineleri, döner tablalı kubbeli pizza fırınları gibi birçok ürünü Türkiye’de ilk kez üreten Empero, kendi tasarladığı ve Konya’daki fabrikalarında ürettiği pizza fırınlarını başta İtalya olmak üzere tüm Avrupa’ya, yılda 3 bin adet ürettiği döner makinelerinin 2 bin tanesini Almanya’ya satıyor.

Empro

Kontrol edin

Dünya Makarna Şampiyonu, Japon şef Keita Yuge

Bu yıl 8’inci kez gerçekleştirilen Dünya Makarna Şampiyonası kapsamında “Makarna Sanatı” temasıyla Paris’te düzenlenen şampiyonanın …