İtalyan paketleme makineleri büyümeye devam ediyor

İtalyan ambalaj makinesi üreticilerinin bu yıl 7,7 milyar Euroluk bir ciroya ulaşarak yüzde 6,8 büyüme göstermesi bekleniyor.

ucima

İtalyan ambalaj makinesi üreticileri büyümeye devam ediyor. UCIMA Araştırma Departmanı (İtalyan Otomatik Paketleme Makineleri Üreticileri Derneği) tarafından yayınlanan ön verilere göre, sektörün cirolarının 2018 yılında yüzde 6.8 artışla 7,7 milyar Euroya ulaşması bekleniyor. Bu sonuçlara hem İtalyan hem de uluslararası pazarların katkıda bulunduğu belirtildi. 2018 yılında ihracat satışları ise bir önceki yıla göre yüzde 6,6 artışla 6 milyar Euroyu aştı.

UCIMA’dan yapılan açıklamaya göre 2018’in ilk sekiz ayına ait ayrıştırılmış verilere göre, en iyi performansı gösteren bölge yüzde 27.2 büyüme ile Kuzey Amerika’dır. Özellikle ABD, yüzde 35,4’lük rekor büyüme ile İtalyan teknolojileri için en büyük pazar olmaya devam etti.

İkinci sırada ise yüzde 15,3 ile Afrika ve Avustralya yer alırken Avrupa Birliği % 9.6 ve Güney Amerika % 2.5 gelmektedir. Buna karşılık, AB dışı Avrupa’ya ihracat yüzde -5,8 ve Asya’ya % -2,4) düşüş gerçekleşti. Bireysel ülkeler sıralamasında ABD’yi % 3.1 ile Almanya izliyor.

UCIMA Yönetim Kurulu Başkanı Enrico Aureli, “Bu artışta, şirketlerimizin en yenilikçi teknolojilerinin İtalyan müşterileri tarafından alınmasını hızlandıran Endüstri 4.0 atılımının payı büyüktür. Ancak 2019’da büyümede hafif bir yavaşlama görmeyi bekliyoruz. Araştırma departmanımız tarafından işlenen verilere göre, siparişlerin% 1 ile% 1,5 arasında bir oranda büyümesi bekleniyor. Bununla birlikte, mevcut İtalyan hükümetinin izlediği, üretim dünyasına ve Avrupa sahnesinde İtalya’yı yalnız bırakma ve ötekileştirme riskleri var. İzlenen ekonomik ve sosyal politikalardan endişe duyuyoruz” dedi.

Kontrol edin

fao

FAO’nun yeni Genel Direktörü Çinli Qu Dongyu

BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Genel Direktörü, Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Tarım ve Kırsal …