İstanbul Fırıncılar Odası’nın 22 yıllık başkanı değişti

İstanbul Fırıncılar Odası’nda bir devir kapandı. Odada 22 yıldır kesintisiz başkanlık yapan Fahri Özer, koltuğu Çetinler Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Çetin’e kaptırdı.

erdogan-cetinİstanbul’un en büyük esnaf odalarından biri olan İstanbul Fırıncılar Odası yeni başkanını seçti. Yapılan seçimli genel kurulda 22 yıldır oda başkanlığını sürdüren Fahri Özer’in yanı sıra Erdoğan Çetin ve Akif Tüylüoğlu yarıştı. 909 seçmenin kayıtlı olduğu ancak 456 üyenin oy kullandığı seçim sonucunda Erdoğan Çetin 173 oy alarak seçimin galibi oldu. Akif Tüylüoğlu 167, Fahri Özer ise 116 oy aldı. Bu sonuçlardan sonra 22 yıl İstanbul Fırıncılar Odası başkanlığını yürüten Fahri Özer’in dönemi bitmiş oldu.

Çetinler Unlu Mamuller sahibi Kastamonulu işadamı Erdoğan Çetin, İstanbul Fırıncılar Odası Başkanlığı’na seçildikten sonra yaptığı açıklamada, İstanbul’un çeşitli semtlerinde fırınları olduğunu belirterek kendisinin mevcut durumdan memnun olmadığını dile getirdi. İstanbul’da ekmekçilik sektörünün iyi durumda olmadığını ifade eden Çetin, “Birlik beraberlik içinde hareket ederek seçime hazırlandık ve kazandık. Bütün fırıncı sektörünü ayrıştırmadan hizmet edeceğiz. Hizmete dayalı bir yönetim modeliyle odayı yöneteceğiz” diye konuştu.

Erdoğan Çetin’in listesinde, Eşref Şeref Keleş, Refik Çakır, Muhammet Usta, Recep Karaduman, Yavuz Demirkol, Erkan Çelik, Ahmet Sarı, Nevzat Kodak, Mustafa Yurdakul, Orhan Özel ve Erhan Akkuş isimleri yer aldı.

Kontrol edin

FRITSCH, MULTIVAC çatısı altına girdi

Türkiye’de yatırımları bulunan FRITSCH Grubu, paketleme devi MULTIVAC’ın çatısı altına girdi. Temmuz ayında FRITSCH Grubu’nu …