İsraf ettiğimiz ekmeklerle her yıl 80 hastane yapılabilir

Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, her yıl 500 bin ton ekmeğin çöpe atıldığını belirterek, “Bu, 80 tane devlet hastanesi yapar. Bu israfı önlemek zorundayız” dedi.

keremkinik_bbm31Türk Kızılayı Konya Şubesi Olağan Kongresinde konuşan Türk Kızılayı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, olağanüstü durumlarda ve afetlerde toplumu ayakta tutacak çalışmalar yaptıklarını anlattı. Kınık, Türk Kızılay’ının her girdiği yerde bir ümit aşıladığını vurgulayarak gençlerin ve gönüllülerin kendileri için büyük önem taşıdığını anlattı.
Toplumun muhakkak bilinçlendirilmesi gerektiğini kaydeden Kınık, “Olağanüstü durumlarda nasıl ayakta durmalarını anlatmamız gerekiyor. Tasarrufu, paylaşmayı ve infakı öğretmemiz gerekiyor. Ekmeğin kutsal olduğunu öğretmemiz gerekiyor. Bugün utanarak ifade etmek durumundayım ki bu topraklarda insanımız alın teri döküyor, toprağı işliyor ve buğday ekiyor. Devlet bunun için teşvik veriyor. Sıcakta hasat ediliyor, değirmenler öğütüyor ve un yapıyor. Sabah 3-4’te kalkan fırıncı kardeşimiz bundan ekmek yapıyor. Başka işlerde çalışıp para kazanan insanımız da o ekmeği para vererek alıyor. Her yıl 500 bin ton ekmeği çöpe atıyoruz. Bu 80 tane devlet hastanesi yapar. Bu israfı önlemek zorundayız. İhtiyacımız kadar almak fazlasını olmayanla paylaşmak durumundayız.”

Kontrol edin

fao

FAO’nun yeni Genel Direktörü Çinli Qu Dongyu

BM Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) Genel Direktörü, Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Tarım ve Kırsal …