İDMA Fuarı’na Afrika ve Orta Doğu’dan yoğun ziyaretçi

Uluslararası Un, Yem, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı İDMA, İstanbul Fuar Merkezi’nde sekizinci kez kapılarını açtı.

202

Değirmencilik sektörü alanında birçok ürünün ilk kez vitrine çıktığı İDMA Uluslararası Değirmen Makineleri Fuarı’nın açılışına yurt içinden ve yurt dışından 25 dernek başkanı katıldı.

Uluslararası Un, Yem, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı İDMA, İstanbul Fuar Merkezi’nde sekizinci kez kapılarını açtı. Uluslararası Yem Endüstrisi Federasyonu’nun (IFIF) verilerine göre yıllık ticaret hacmi 400 milyar doları aşan karma yem, 155 milyar dolarlık buğday ve 5 milyar dolarlık un pazarının teknolojilerinin sergilendiği fuara 26 ülkeden 200’ü aşkın firma katılırken 105 ülkeden 7 bini aşkın ziyaretçi kayıt yaptırdı.

Özellikle Afrika’dan yoğun ziyaretçi katılımının olduğu İDMA 2019’un açılışına, Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Özmen, Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Külahçıoğlu, Tahıl ve Bakliyat İşleme Teknolojileri, Depolama ve Analiz Sistemleri Derneği (TABADER) Yönetim Kurulu Başkanı Profesör Dr. Mustafa Bayram, Hububat Tedarikçileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gülfem Eren, Romanya Ulusal Un Değirmenciliği Ve Fırınlama Endüstrileri Derneği Başkan Yardımcısı Turhan Şemsi, Ukrayna Değirmenciler Birliği Başkanı Rodion Rybchinskiy, Sırbistan Tahıl Derneği’nden Suncica Savovic, Senegal Fırıncılar ve Uncular Federasyonu Başkanı Sayın Amadou Gaye ve Mısır Değirmencilik Derneğ’inden Mahmoud Riyad’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda sevil toplum kuruşu temsilcisi katıldı. İDMA 2019 son dönemde Türkiye’de gerçekleşen fuarlar arasında en fazla yabancı ziyaretçi ağırlayan organizasyonların başında geliyor.

2022

222200

Kontrol edin

5 ayda 252 milyon dolarlık makarna ihraç ettik

Türkiye’nin, ocak-mayıs dönemindeki makarna ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre miktar olarak yüzde 7, gelir …