IBATECH İstanbul 2018’e rekor katılım

Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma ve Çikolata Teknolojileri Fuarı (IBATECH) İstanbul 2018 rekor katılımla gerçekleşti. 115 ülkeden 341 firmanın  katıldığı fuarı 80 binin üzerinde kişi ziyaret ederek teknolojiyi yakından takip etme imkanı buldu.

IBATECH_1

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından iki yılda bir düzenlenen IBATECH İstanbul’un 2018 fuarı 12-15 Nisan tarihlerinde gerçekleşti. Yoğun ilgiyle karşılaşan IBATECH İstanbul, Avrasya fırıncılık ve pastacılık sektörü için lider konumunu bir kez daha kanıtladı.  Fuar, üst düzey uluslararası profili, katılımcı ve ziyaretçileri için verimli iş bağlantılarına imkan veren ideal bir ortam sağladı. 115 ülkeden 341 firma 500’ün üzerinde markayı IBATECH İstanbul çatısı altında sergiledi.

115 ülkeden 81 bin 278 kişinin ziyaret ettiği IBATECH İstanbul, kendi rekorunu kırarak şuana kadar elde edilen en yüksek ziyaretçi sayısına ulaştı. Türkiye’den sonra en çok ziyaretçi Bulgaristan, İran, Irak, Suudi Arabistan, Libya, Makedonya, Cezayir ve Almanya’dan geldi. IBATECH İstanbul, Ekonomi Bakanlığı ve OAİB desteğiyle uluslararası alım heyeti organizasyonuna da imza attı. Bu program kapsamında Yunanistan, Ürdün, Filistin, Tunus ve Türkmenistan’dan uluslararası delegasyonlar fuarda yeni işbirlikleri için fırsat yakaladı.

Ziyaretçilerin memnuniyeti fuar anketlerine de yansıdı. Buna göre ziyaretçilerin yüzde 95’i IBATECH İstanbul’a 2020 yılında yeniden geleceğini ifade etti.  Ziyaretçilerin yüzde 40’ı pastanecilik sektörünü temsil etti. Fırıncılık sektöründe artış 2016 yılına göre yüzde 21’den yüzde 29’a çıktı. Ayrıca, ziyaretçilerin yüzde 77’si yatırım gerçekleştireceklerini ifade etti. Bir sonraki IBATECH İstanbul, 26-29 Mart 2020 tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Kontrol edin

5 ayda 252 milyon dolarlık makarna ihraç ettik

Türkiye’nin, ocak-mayıs dönemindeki makarna ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre miktar olarak yüzde 7, gelir …