GEA, TwinTube paketleme makinesini yeniledi

GEA, yeniden tasarlanan yüksek hızlı dikey paketleme makinesi GEA SmartPacker TwinTube ürününü 23-25 Eylül tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenecek olan PackExpo fuarında tanıtacak.

The TwinTube; şeker, kuruyemiş ve kurutulmuş meyveler gibi küçük boyutlu gıdaları farklı boyutlardaki yastık poşetlere koyan dikey bir makine. Bu makine, kuru bir üretim tesisindeki komple paketleme sürecinin bir parçası. İki paralel şekil verme tüpüne sahip olan makine, dakikada 500 paketleme (10 ve 18 gramlık) yapabiliyor. Bunun yanında, tüpler aynı anda farklı genişlik ve tasarımlarda paketleme de yapabiliyor. Makinenin yeni bir özelliği de Jumbo Roll. Bu özellik sayesinde 100 kilograma kadar film bobinleri kullanılabiliyor. Böylece bobin değiştirilmeden daha uzun süreli çalışması mümkün oluyor.
GEA Dikey Paketleme Ürün Yöneticisi Martijn van de Mortel, “Twin Tube ürününün modüler yapısı sayesinde müşteriler yeni opsiyonları kolayca ekleyerek makineyi geliştirebilir ve böylece sistemin ömrünü uzatabilirler. Buna ek olarak, gereç kullanmadan düzenleme özelliklerini getirerek operatörlerin daha kısa sürede ürün değişimi yapmalarına ve ayarlamaları hatasız şekilde gerçekleştirmelerine imkan sağladık. Bunlara yazıcılar ve dikey yapıştırma ünitesi de dahil. Bu yeni güncellemeler sayesinde; otomatik süreç kontrolü, operatöre daha az bağımlı olma, çalışma süresinin ve operasyonel verimliliğin artması gibi müşterilerimizden gelen talepleri karşılamayı başardık.” dedi.

OTOMATİK WEB TAKİBİ
Yeni SmartPacker TwinTube ayrıca otomatik web takibi özelliğine de sahip. Yani eğer film yolundan herhangi bir sebeple saparsa, elle düzeltmeye gerek kalmadan otomatik olarak düzeltiliyor. Bu özellik, paketlerin kalitesini artırırken makinenin durma süresini de azaltıyor.

DAHA FAZLA ESNEKLİK İÇİN GÜÇLENDİRİLMİŞ KAPATMA
Yeni SmartPacker makinesi ayrıca yeni bir poşet ağzı kapama mekanizması, optimize edilmiş ısıtma ünitesi, dikey dönerli yapıştırma ünitesi ile daha sağlam bir paketleme performansı ve paketlerin mükemmel şekilde sıkı olmasını sağlıyor. Ağız kapama mekanizması, 6000N kuvvet uyguluyor ve bu değer, makinenin önceki versiyonuna göre üç kat daha yüksek. Bu sayede daha kalın ya da farklı özelliklere sahip filmler kullanılması mümkün hale geliyor.
Makine ayarlarının daha hassas olması, ürün değiştirme sürelerinin daha kısa olmasını da sağlıyor. Van de Mortel, “Bu gelişme sayesinde, üreticiler daha zorlu filmler üzerinde çalışarak, perakendecilere ve tüketicilere aradıkları paket kalitesini sunmayı başarabilecek.” dedi.

KOLAY ETİKETLEME VE ÇALIŞTIRMA
Yeni GEA TwinTube ‘e, GEA TiroLabel ünitesi de opsiyonel olarak entegre edilebiliyor ve böylece makine fabrikada daha kompakt hale geliyor. Etiketleme ünitesi 150 mm genişliğindeki etiketlerden dakikada 180 etiket çıkartıyor ve bunu milimetrik bir şekilde yapıyor. Etiket rulosu da saniyeler içinde değiştirilebilecek şekilde tasarlanmış.

RAHAT ÇALIŞTIRMA VE BAKIM
İki taraflı açılan kapısı ile kolay erişim sağlayan makinedeki panellerin şeffaf olması da yapıştırma alanının maksimum düzeyde görülebilmesine imkan tanıyor. Makinenin yapıştırma kolları ve dikey yapıştırıcının bulunduğu ön kısmının kapağı açılabiliyor ve böylece bu alana için tam erişim ve kolay bakım sağlanabiliyor.

Kontrol edin

Gübre, buğday üretimini en az yüzde 40 arttırıyor

Toros Gübre, dünyada her geçen gün azalan tarım alanlarına dikkat çekerek gübre kullanımının üretim üzerindeki …