FRITSCH’in yeni CEO’su Alexander Schmitz

Dünyanın önde gelen fırın makineleri ve hatları üreticisi Alman FRITSCH Holding AG’nin tepe yönetimine 20 yıllık uluslararası tecrübeye sahip Alexander Schmitz CEO olarak atandı.

f.r

Almanya’nın önde gelen fırın makineleri ve hatları üreticilerinden FRITSCH Holding AG’te yeni görevlendirmeler yapıldı. Temmuz 2018’den beri gruba geçici olarak liderlik yapan Kirsten Lange’nin yerine yeni CEO olarak Alexander Schmitz atandı. Schmitz, 1 Ocak 2019’dan itibaren bu görevi yürütürken Gruba 6 ay boyunca geçici olarak liderlik eden Kirsten Lange ise Denetim Kurulu’ndaki görevine devam edeceği belirtildi.
FRITSCH’in yeni CEO’su Alexander Schmitz’in makine mühendisliği konusunda 20 yıldan fazla liderlik tecrübesi bulunuyor. 50 yaşındaki yeni CEO, 1998 Bosch’ta işe başladı. Son dört yıldır Amerika’da Bosch Ambalaj Teknolojisi A.Ş.’yi yöneten ve geniş bir uluslar arası tecrübeye sahip olan Schmitz İngilizce, Fransızca ve İspanyolca biliyor. FRITSCH Grubunun ana hissedarı ve yönetim kurulu başkanı Klaus Fritsch, “Bay Schmitz’in FRITSCH Grubunda olması bizi memnun etti. Kirsten Lange’e, 2018’in sonuna kadar şirketin liderliğini üstlenme sorumluluğunu geçici olarak üstlendiği için çok teşekkür ediyoruz. Kısa bir süre içinde çok şey başardı” dedi.

Kontrol edin

FRITSCH, MULTIVAC çatısı altına girdi

Türkiye’de yatırımları bulunan FRITSCH Grubu, paketleme devi MULTIVAC’ın çatısı altına girdi. Temmuz ayında FRITSCH Grubu’nu …