FRITSCH, MULTIVAC çatısı altına girdi

Türkiye’de yatırımları bulunan FRITSCH Grubu, paketleme devi MULTIVAC’ın çatısı altına girdi. Temmuz ayında FRITSCH Grubu’nu alan paketleme devi MULTIVAC’ın başvurusunu inceleyen Federal Rekabet Ofisi, bu işleme yeşil ışık yaktı. MULTIVAC, bu devralmayla fırıncılık endüstrisi için çözüm yelpazesini daha da genişlettiğini açıkladı.

Federal Rekabet Dairesi, MULTIVAC’ın FRITSCH Grubunu devralacağını açıkladıktan bir ay sonra incelemesini tamamladı ve satın almayı onayladı. 1 Ağustos 2019 itibariyle, yeni kurulan FRITSCH Bakery Technologies GmbH & Co. KG resmi olarak MULTIVAC Grubu çatısı altına girmiş oldu. Yeniden yapılan sonucunda Andreas Eyd ve Frank Gabriel Genel Müdür olarak atandı. Her ikisi de MULTIVAC’ta uzun süreli bir yönetim deneyimine sahip.

MULTIVAC’ın Satış ve Operasyonlar Başkan Yardımcısı Andreas Eyd, “Devralmayla birlikte, FRITSCH bağımsız bir şirket olarak kalıyor ve aynı zamanda güçlü bir şirketler grubunun parçası haline geliyor. Bu, FRITSCH’in müşterileri ve tedarikçileriyle, müşteriye çok yakın ve alışılmış güvenilirlikle işbirliği içinde çalışmaya devam edeceği anlamına geliyor” dedi. Eyd, aynı zamanda 2017 den beri Orta Avrupa’dan Orta Doğu, Hindistan, Afrika ve Okyanusya operasyonlarından da sorumlu. Andreas Eyd, “FRITSCH markası, yüksek kaliteli makineleri ve hatlarıyla sektör genelinde büyük saygı görüyor ve gelecek için büyük potansiyele sahip. Bu potansiyeli doğru iç süreçlerle hayata geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

FRİTSCH 90 yıldan uzun zamandır unlu mamul teknolojisi endüstrisinde gösterdiği performans ve başarılarından dolayı Almanya’nın Mükemmellik markası olarak anılıyor. Geleceğe yönelik yeni gelişmeler ve özel çözümler sunan FRITSCH, zanaatkar ve endüstriyel fırıncıların birinci sınıf unlu mamuller üretmek için ihtiyaç duyduğu her şeyi sunuyor. FRITSCH 1926’da kuruldu ve onlarca yıldan beri hamur kaplama ve hamur işleme sektöründe yenilikçi bir üretici haline geldi. El işçiliği ve endüstriyel üretim için FRITSCH, tabakalama makinelerinden ve tek tek bileşenlerden tüm segmentlerdeki komple hatlara kadar ekonomik ve teknolojik açıdan gelişmiş çözümler sunuyor. Buna rağmen, FRITSCH ekonomik zorluklarla karşılaştı ve Nisan 2019’un ortalarında iflas başvurusunda bulunmak zorunda kaldı.

MULTIVAC tarafından devralınması ve yeniden yapılandırılması sayesinde, şirket gelecek için en iyi şekilde ayarlandı. MULTIVAC’ta sekiz yıl boyunca çalışan ve 2017’de İspanya’da MULTIVAC Prodüksiyon Genel Müdürü olan Frank Gabriel, “Hamur işleme hatları için bir uzman olarak, FRITSCH üstün mühendislik yeterliliğine sahip ve özel ve özel çözümler geliştirmek için bu ve teknik ve teknolojik uzmanlığını kullanıyor. Bu bilgiyi hedeflenen şekilde uygulamak ve MULTIVAC’ın dünya çapındaki satış ve servis ağı ile birleştirmek istiyoruz ”diyor.

FRITSCH BEŞ KITAYA YAYILACAK

Yeni yapılanmayla birlikte FRITSCH ürünlerinin satışı ve servisi MULTIVAC’ın beş kıtada bulunan 87 iştiraki tarafından gerçekleştirilecek. Bu, şirketin yeniden yapılandırılmasındaki en önemli değişikliklerden biri olacak. Böylece FRITSCH, sahadaki teknisyenlerle yapılan servis çağrılarına daha hızlı yanıt vererek müşteri yakınlığını önemli ölçüde artıracak. Bağlı ortaklıklar, fırıncılık endüstrisinde uzmanlaşmış satış ve servis ekiplerini genişletmeye yatırım yapıyor. Bu, müşterilere tüm kullanım ömrü boyunca pişmiş malları üretmek ve paketlemek için uçtan uca çözümler sunmalarını sağlayacaktır. Gabriel, “MULTIVAC ve FRITSCH birlikte bu heyecan verici sektörde entegre çözümler sunabilir ve gelecekte olağanüstü derecede başarılı olabilir” dedi.

Markt Einersheim’ın orijinal yerinde bilinen FRITSCH adı altında yeni ürünler geliştirilmeye ve üretilmeye devam edilecektir. FRITSCH Teknoloji Merkezi’nde, şirket müşterilerine yeni tarifler geliştirmek ve yeni ürün ve süreçleri test etmek için olağanüstü koşullar sunuyor. Burada, FRITSCH hatları neredeyse gerçek bir ortamda gerçek dünyadaki herhangi bir kombinasyonda test edilebilir. Orada geliştirilen yeniliklerle, FRITSCH Bakery Technologies GmbH & Co. KG, fırıncılık endüstrisinde geleceğe öncü bir rol oynamaya devam etmeyi amaçlamaktadır.

Kontrol edin

CNR Food İstanbul, Çekya Başbakanı Andrej Babis tarafından açılıyor

CNR Food İstanbul’un açılışını CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ve Çekya Başbakanı Andrej …