FRITSCH, MULTIVAC çatısı altına girdi

Türkiye’de de yatırımları bulunan FRITSCH Grubu, paketleme devi MULTIVAC’ın çatısı altına girdi. Temmuz ayında FRITSCH Grubu’nu alan paketleme devi MULTIVAC’ın başvurusunu inceleyen Federal Rekabet Ofisi, bu işlemi onayladı.

Federal Rekabet Dairesi, MULTIVAC’ın FRITSCH Grubunu devralacağını açıkladıktan bir ay sonra incelemesini tamamladı ve satın almayı onayladı. 1 Ağustos 2019 itibariyle, yeni kurulan FRITSCH Bakery Technologies GmbH & Co. KG resmi olarak MULTIVAC Grubu çatısı altına girmiş oldu. Ekonomik zorluklarla karşılaşan FRITSCH, bu yılın Nisan ayında iflas başvurusunda bulunmuştu. Yeniden yapılanma sonucunda Andreas Eyd ve Frank Gabriel Genel Müdür olarak atandı. Her ikisi de MULTIVAC’ta uzun süreli bir yönetim deneyimine sahip.
MULTIVAC’ın Satış ve Operasyonlar Başkan Yardımcısı Andreas Eyd, “Devralmayla birlikte, FRITSCH bağımsız bir şirket olarak kalıyor ve aynı zamanda güçlü bir şirketler grubunun parçası haline geliyor. Bu, FRITSCH’in müşterileri ve tedarikçileriyle, müşteriye çok yakın ve alışılmış güvenilirlikle işbirliği içinde çalışmaya devam edeceği anlamına geliyor” dedi. Eyd, aynı zamanda 2017 den beri Orta Avrupa’dan Orta Doğu, Hindistan, Afrika ve Okyanusya operasyonlarından da sorumlu. Andreas Eyd, “FRITSCH markası, yüksek kaliteli makineleri ve hatlarıyla sektör genelinde büyük saygı görüyor ve gelecek için büyük potansiyele sahip. Bu potansiyeli doğru iç süreçlerle hayata geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu. Geleceğe yönelik yeni gelişmeler ve özel çözümler sunan FRITSCH, zanaatkar ve endüstriyel fırıncıların birinci sınıf unlu mamuller üretmek için ihtiyaç duyduğu her şeyi sunuyor.

Kontrol edin

Gübre, buğday üretimini en az yüzde 40 arttırıyor

Toros Gübre, dünyada her geçen gün azalan tarım alanlarına dikkat çekerek gübre kullanımının üretim üzerindeki …