Filipinli Bisküvi Üreticilerinin Gözü Çin’de

Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) ile Çin arasındaki serbest ticaret bölgesi ve bununla birlikte sıfırlanan gümrük vergileri, Filipinli bisküvi üreticilerini Çin pazarına yönlendiriyor. 

Filipinler Ticaret ve Sanayi Bakanlığı (DTI), Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) ve Çin arasındaki serbest ticaret bölgesinin, Filipinli bisküvi üreticileri için önemli fırsatlar sunduğunu söyledi.

DTI tarafından yayınlanan bildiride Filipinler Bisküvi grubunun eski başkanı ve Monde-Nissin Biscuit Philippines Corp.’un İhracat Müdürü Ferdinand T. Chanpongco’nun şu açıklamasına yer verildi: “FTA (Serbest Ticaret Bölgesi) bir bakıma Çin için kapıları açtı. Şu anda, büyük bir pazar olan Çin’e daha güvenli bir şekilde giriş yapabilme fırsatına sahibiz. Önceden gümrük vergileri yüksekti, ancak şu anda sıfırlandı.”

Filipinler’in Ulusal İstatistik Kurumu ve DTI’ye göre Filipinler, 2011 yılında Çin’e 948,832 $ değerinde bisküvi, waffle ve gofret ihracatı gerçekleştirdi. 1 Ocak 2010 tarihinde yürürlüğe giren ASEAN-Çin Serbest Ticaret Bölgesi (ACTFA), Çin ve ASEAN’e üye ülkeler arasında tarifelerin indirilmesine olanak tanıyor.

Kontrol edin

CNR Food İstanbul, Çekya Başbakanı Andrej Babis tarafından açılıyor

CNR Food İstanbul’un açılışını CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem ve Çekya Başbakanı Andrej …