Cargill, Unlu Mamüller İçin Yeni Kakao Tozu üretti

Cargill, kakao tozu serisinin son üyesi yeni Gerkens CT70’i piyasaya sürdü.

cargill_bbm31Yeni kakao tozu, özellikle unlu mamullerde tat ve koku almada çikolata deneyimi oluşturmayı amaçlıyor. Şirket, Gerkens CT70 kakao tozu ile hazırlanan ürünlerin önemli tüketici tercihini kanıtlayan araştırmalarla desteklendikten sonra piyasaya sürüldüğünü söylüyor.
Cargill Cocoa & Chocolate teknik servis müdürü Dick Brinkman şöyle açıklıyor: “Özellikle unlu mamuller için tasarlanmış en yeni kakao tozumuzu geliştirmeye karar verdiğimizde, uzman tatma panelimizle birçok tatma seansı yaptık. Her panel üyesi Gerkens CT70’in hem lezzet hem de koku bakımından renklerin ötesinde gerçek bir çikolata deneyimi sunarak müşterilerimizin ürünlerinde öne çıkmasına yardımcı olacağına ikna olana kadar devam etti.”
Gerkens CT70 için pazar araştırma kuruluşu Ipsos’a yaptırılan kör testlerde, diğer en çok satan kakao tozlarından bazıları ile yapılan ürünlerle doğrudan kıyaslandığında önemli bir tüketici tercihi olduğunu gösterdi. Gerkens CT70 ile hazırlanan unlu mamuller, tüketicilerin çoğunluğu (% 54) tarafından tercih edilen ürün olarak seçilmiştir, genel olarak tercih edilen ürünler, sırasıyla% 24 ve% 21 seviyesindedir. Tüketiciler özellikle tadı (% 51) ve en iyi çikolata kokusu (% 41) için Gerkens CT70 ile yapılan ürünü tercih etti. Yeni ürün hem çikolatalı keklerin gövdesi hem de kaplama ve dolumda kullanılabilir. Cargill Cocoa & Chocolate’ın pazarlama direktörü Ilco Kwast, “CT70 ile yapılan unlu mamullere tüketicinin olumlu tepkisine çok sevindik” dedi.

Kontrol edin

5 ayda 252 milyon dolarlık makarna ihraç ettik

Türkiye’nin, ocak-mayıs dönemindeki makarna ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre miktar olarak yüzde 7, gelir …