Bühler ve Premier Tech’den stratejik işbirliği adımı

İsviçreli Bühler Grubu ile Kanadalı Premier Tech, endüstriyel esnek ambalajlama çözümleri için stratejik bir işbirliğinin kurulduğunu açıkladı.

Her iki şirket de Çin’de bir tasarım ve üretim merkezi kurmak için anlaştı. Anlaşmayı değerlendiren Bühler Tahıl ve Gıda Birimi CEO’su Johannes Wick, “Premier Tech ve Bühler’in portföyünü ve uzmanlığını birleştirmek, otomasyon teknolojilerini kullanarak önemli ölçüde daha verimli, doğru ve gıda açısından güvenli gelecek ambalaj çözümlerini sağlayacaktır” dedi. Premier Tech’in Sistem ve Otomasyon Birimi CEO’su André Noreau ise “İki şirket, Bühler’in Çin’deki güçlü ayak izi ve pazar konumuyla ve Premier Tech’in otomatik paketleme teknolojileri alanında tanınan teknik bilgisi ile mükemmel bir şekilde birbirlerini tamamlıyor” değerlendirmesinde bulundu.
Tahıl işlemede paketleme, unun fırınlara ve diğer gıda işleyicilerine, pirincin distribütörlere veya paletlerin çiftliklere nakledilmesinden önceki son adım konumunda. Birçok durumda – özellikle gelişmekte olan ülkelerde – paketleme işlemi hâlen manüel olarak yapılmaktadır. Bu sadece verimsiz, maliyetli ve yavaş değil, aynı zamanda belirli bir ağırlıkta belirli bir değişimi de beraberinde getirir ve bu nedenle paketlenmiş üründen daha fazla kayıp yaşanmasını ifade eder. Paketleme ve paletleme, verimli depolama çözümlerine olanak sağlamak için giderek daha önemli hâle gelmektedir.
Pazar ve teknoloji lideri şirketler – ambalajda Premier Tech ile tahıl ve gıda işlemede Bühler – şimdi bu pazar taleplerini karşılamak ve düşük maliyetli yeni ambalaj çözümleri oluşturmak için bu stratejik işbirliğini kuruyorlar. Bühler, Çin’de yüksek kaliteli üretim ve tedarik zinciri yönetimi konusundaki bilgi birikiminin yanı sıra dijital çözümlerini ortaya koyarken, Premier Tech de bu alandaki üstün paketleme uzmanlığı ve teknolojik liderliği ile katkıda bulunuyor. Bu yetkinlikleri bir araya getirirken, stratejik işbirliği otomatik ve gıda güvenliği sağlayan doğru paketleme ve paletleme çözümleri geliştirecektir.
Stratejik işbirliği, kendisine ait paketleme istasyonu Maia gibi Avrupa’daki kendi üretim ağından yüksek kaliteli ürünler sunmaya devam edecek olan Bühler’in Çin’den gelen rekabetçi ambalajlama çözümleri ile daha iyi anahtar teslim projeler sunmasına da olanak sağlayacak. Bühler aynı zamanda kanıtlanmış tartı portföyünü tasarlamaya ve pazarlamaya devam edecek. Tubex gibi tartılar anlaşmanın bir parçası değil. Ortaklık ile Bühler, tüm değer zinciri boyunca tam şeffaflık ve izlenebilirlik sağlayan dijital hizmetlerini daha da geliştirmiş olacak. Premier Tech ise stratejik işbirliğinden kaynaklanan uygun maliyetli modern ambalajlama çözümlerini kullanarak veya tartım, paketleme ve paletleme konularında uluslararası üne sahip CHRONOS teknoloji portföyü ile birleştirerek Çin pazarına daha iyi erişim sağlayacaktır.
Bu stratejik işbirliğinin, 2020 yılı içerisinde Bühler’in dünyadaki anahtar teslimi tesislerin satışına ve Premier Tech’in de Çin’deki paketleme sistemlerinde odaklanacağı şekilde tasarım ve üretim için ortak bir girişimle noktalanması planlanıyor. Her iki şirket de ürünlerini mevcut kanallarından satmaya devam edecek.

Kontrol edin

Gübre, buğday üretimini en az yüzde 40 arttırıyor

Toros Gübre, dünyada her geçen gün azalan tarım alanlarına dikkat çekerek gübre kullanımının üretim üzerindeki …