BBM ve Miller, Ipack-Ima’nın medya ortağı

İtalya’nın önemli ticaret merkezlerinden Milano kenti, geçtiğimiz ay gıda işleme ve paketleme fuarı Ipack-Ima’ya ev sahipliği yaptı. Parantez Group’un sektörel yayınları Miller ve BBM dergileri de fuarın medya ortakları arasında yer aldı.bbm

Gıda işleme ve paketleme fuarı Ipack-Ima, 29- Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında İtalya’nın önemli ticaret merkezlerinden Milano’da gerçekleştirildi. Et işleme ve paketleme fuarı olan Meat-Tech ile beraber düzenlenen Ipack-Ima’da, İtalya’dan ve dünyanın diğer ülkelerinden 1503 katılımcı stant açtı. Fiera Milano fuar merkezinde gerçekleştirilen etkinliği 68 bin 802 kişi ziyaret etti. Fuar organizatörlerinin verdiği rakamlara göre Milano’ya İtalya dışında 146 ülkeden 18 bin 577 ziyaretçi geldi.
62 bin metrekarenin üzerindeki bir alanda gerçekleştirilen fuarın yurt dışı ziyaretçi sayısında yüzde 27’lik bir artış olurken, ziyaretçilerin yüzde 57’sini Almanya, İsviçre, Fransa ve İspanya başta olmak üzere Avrupalılar oluşturdu. Her dört ziyaretçiden birinin ise Doğu Avrupa kökenli olduğu aktarıldı. Toplam katılımın yüzde 15’ini teşkil eden Akdeniz ülkelerinde ise Cezayir, Mısır, Fas ve Tunus başı çekti. Yüzde 20 ile fuara en çok ziyaretçi gönderen ikinci kıta olan Asya ise Çin, Hindistan, Türkiye ve Rusya ile temsil edildi. Katılımın yüzde 10’unu oluşturan kıta Amerikası’ndan ise özelikle ABD, Meksika, Arjantin ve Brezilya menşeili firmalar dikkat çekti.

MİLANO’DA İDMA TANITIMI
Dört gün süren Ipack-Ima’da, Parantez Group’un yayın organları BBM ve Miller dergileri, fuarın medya ortakları arasındaydı. Parantez Dış İlişkiler Koordinatörü Muhammed F. Akatay, ziyaretçilerin dergilere gösterdikleri ilginin kendileri için memnuniyet verici olduğunu söyledi. Akatay, İDMA-Uluslararası Un, Yem, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı- için tanıtım yapma fırsatı da bulduklarını aktardı. Fuarda uğradıkları her stantta ilgiyle karşılandıklarını, birçok firmanın İDMA’ya katılım için söz verdiğini ifade etti. Akatay, dünya değirmencilik endüstrisinin önemli merkezlerinden biri olan İtalya’daki çalışmaların Ipack-Ima sonrasında da devam edeceğini, bu çerçevede ortaklık yaptıkları önde gelen bir İtalyan acentasının tanıtım çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı.

Kontrol edin

FRITSCH, MULTIVAC çatısı altına girdi

Türkiye’de yatırımları bulunan FRITSCH Grubu, paketleme devi MULTIVAC’ın çatısı altına girdi. Temmuz ayında FRITSCH Grubu’nu …