Ankara Halk Ekmek Sağlık için üretimini artırdı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, glutensiz ürünler de üreterek, gıda alerjisi olan vatandaşların sağlıklı ürünlere ulaşmasını sağlıyor. Çölyak ve gluten duyarlılığı olan başkentlilere özel ürünler üreten Halk Ekmek, bu ürünlerin satışını tüm mağazalarında gerçekleştiriyor.

halk ekmek

Başkentlilerin talep ve isteklerini dikkate alarak hizmet odaklı çalışmalarına devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, gıda alerjisi olan Başkentliler için özel ürünler üretiyor. Halk Ekmek, çölyak başta olmak üzere Fenilketonüri ve Gluten hassasiyeti olan vatandaşların tüketebilmesi sağlıklı ürün satışı gerçekleştiriyor.

Hacettepe Üniversitesi akademisyenleri ile birlikte hazırlanan ürün reçetelerine göre imal edilen ürünler, Halk Ekmek Fabrikası’nın gıda mühendisleri tarafından da kontrol ediliyor. Salı ve çarşamba günleri üretimi yapılan glutensiz ürünler, Halk Ekmeğin bütün mağazalarında satışa sunuluyor. Glutensiz olarak üretilen ürünler arasında un, ekmek, kurabiye ve çerez yer alırken, yapılan AR-GE çalışmaları ile de glutensiz gıdaların çeşitlendirilerek ürün yelpazesinin genişletilmesi hedefleniyor.

Ankara Halk Ekmek Genel Müdürü Ahmet Sarıduman, glutensiz ürünlerin üretimi ve çeşitliliği konusunda hassas davrandıklarının altını çizerek, “Başkentlilerin sağlığı bizim için hem çok önemli hem de çok değerli. Gerek üretim alanı gerekse çeşitlilik konusunda yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Glutensiz simit üretimi konusunda da AR-GE çalışmalarımız devam ediyor. Sağlıklı ve güvenilir ürün yelpazemizi artırmayı amaçlıyoruz. Yakın zamanda güzel haberleri kamuoyumuzla paylaşacağız” dedi.

Kontrol edin

5 ayda 252 milyon dolarlık makarna ihraç ettik

Türkiye’nin, ocak-mayıs dönemindeki makarna ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre miktar olarak yüzde 7, gelir …