Ramazan pidesi Ankara’da 2,5 liradan satılacak

Ramazan ayına sayılı günler kala fırıncıları iftar sofralarının gözdesi pideni telaşı sardı. İstanbul için herhangi bir fiyat açıklanmazken Ankara’da 300 gramlık pide 2.5 liradan, 500 gramlık yumurtalı pidesi ise 5 liradan satılacak.
ramazan-pidesi

Ankara’da Ramazan pidesinin fiyatları açıklandı. Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kavuncu, 2019 yılında 300 gramlık Ramazan pidesinin fiyatının 2,50 lira olacağını açıkladı. Kavuncu artışın gerekli olduğunu söyledi. Ramazan pidesi fiyatıyla ilgili bilgi veren Kavuncu, “Ankara’da 2.5 TL olacak Ramazan pidesi. Çok da bir zam yapmadık” dedi.

Ancak İstanbul için Ramazan pidesinin fiyatı henüz açıklanmadı. Geçtiğimiz yıl Ankara ve İstanbul aynı fiyat tarifesini uygulamıştı.

Fırıncılarda iftar sofralarının vazgeçilmezi olan pide için hazırlıklarına devam ediyor. Bazı fırınlar, 300 gram ramazan pidesini 2,5 lira, 500 gram yumurtalı pideyi 5 liradan satmayı planlıyor. Ramazanda satılan ekmek çeşitlerinde pide önemli yer tutuyor.

Ramazan pidesi için özel un kullandıklarını belirtine fırıncılar, gece ve gündüz çalışma saatlerini ayarladıklarını ve ekipmanların bakımlarını yoğun geçecek ramazan ayı için yaptıklarını ifade ettiler. Müşterilerin genel olarak yumurtalı pideyi tercih ettiklerine dikkati çeken fırıncılar, herkesin ihtiyacına göre pide üretimi yapacaklarını dile getirdiler.

Kontrol edin

Limagrain_ekmek_katkı

Dünyaya açılmak için adını Limagrain Ingredients’e çevirdi

Fransız çiftçiler tarafından kurulan uluslararası bir tarım kooperatif grubu olan Limagrain Céréales Ingrédients, adını Limagrain …