MÜSAD’dan açlıkla mücadeleye 90 bin kilogram makarna desteği

Uluslararası Makarna Örgütü’nün (IPO), küresel açlıkla mücadele kapsamında başlattığı kampanyaya Türk makarnacılar büyük destek verdi. Makarna Üreticileri ve Sanayicileri Derneği, kampanyaya 90 bin kilogram makarna bağışladı.

müsad

Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre, küresel ölçekte açlık çekenlerin sayısı üst üste üçüncü yılda da artarak 821 milyona ulaşırken, 150 milyondan fazla çocuk yetersiz beslenmeden dolayı büyüme geriliği ile karşı karşıya. Türkiye’nin önde gelen makarna üreticilerini çatısı altında toplayan Makarna Üreticileri ve Sanayicileri Derneği’nin (MÜSAD) de üyesi olduğu Uluslararası Makarna Örgütü (International Pasta Organization (IPO), BM’nin 2030’a kadar Sıfır Açlık hedefini de riske eden bu gelişme karşısında harekete geçti.
Dünyanın dört bir yanındaki makarna sanayicileri, IPO’nun 25 Ekim Dünya Makarna Günü dolayısıyla ikinci kez düzenlediği “Makarnanın Gücü” kampanyası kapsamında, açlıkla mücadeleye destek veren yardım kuruluşlarına yaklaşık 2 milyon makarna tabağı bağışladı. MÜSAD üyesi makarna üreticileri de, IPO’nun açlıkla mücadele çabalarına destek için başlattığı kampanyaya, Türkiye’deki vakıf, aş evi, gıda bankaları ve yardım dernekleri aracılığıyla bağışladığı 90 bin kg makarna ile destek verdiler. MÜSAD Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Uysallı, “Biz de MÜSAD olarak üyesi olduğumuz IPO’nun ‘Makarnanın Gücü’ adlı girişimine destek verdik. Bu konuda çalışan vakıf ve sivil toplum kuruluşlarına makarna bağışında desteklerini esirgemeyen tüm dernek üyesi firmalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kontrol edin

ekmekte-zam-tartismasi

Ankara’da ekmeğe yüzde 25 zam yapıldı

Ankara’da 1 Liradan satılan ekmek, yüzde 25 zamlanarak 1 lira 25 kuruştan satılmaya başlandı. Ankara’da …