Dünya Makarna Şampiyonası’nı ABD’li şef Carolina Diaz kazandı

‘Dünya Makarna Günü’nde Milano’da 7’ncisi gerçekleştirilen Dünya Makarna Şampiyonası, sergi, yemek şovları, tadım aktiviteleri ve konferanslarla lezzet şölenine dönüştü. Şeflerin iki gün boyunca hünerlerini sergilediği şampiyonanın galibi, domates soslu spagettiyi yeniden yorumlayan Amerikalı şef Carolina Diaz oldu.

Carolina_Diaz_

Barilla’nın düzenlediği Dünya Makarna Şampiyonası, Milano’da gerçekleştirildi. 18 genç şefin kıyasıya mücadele ettiği şampiyonanın galibi 34 yaşındaki Amerikalı şef Carolina Diaz oldu. Diaz, yeniden yorumladığı Domates Soslu Spagetti tarifiyle Michelin yıldızlı jürinin kalbini fethetti. Etkinlik, ilk kez Dünya Makarna Günü ile aynı gün gerçekleştirildi.

Türkiye’den Sadık Ilgaz’ın da yarıştığı Dünya Makarna Şampiyonası’nın final turunda 33 yaşındaki Pekinli şef Toby Wang ile yarışan Carolina Diaz, şampiyonluğu üç farklı domates türü kullanarak hazırladığı makarna tarifiyle kazandı. Şampiyon şef Carolina Diaz, “İtalyan mutfağının vazgeçilmez lezzeti makarnaya kendi yorumunu katarak şampiyonayı kazanan ilk kadın olduğum için gururluyum. Kadınların çalışmalarının tüm dünyada duyulmasının zamanı geldi” dedi.

Yemek yapma becerilerini babasına borçlu olduğunu söyleyen Carolina Diaz, Chicago’da kalabalık bir Meksikalı ailede büyüdü ve lokantalarda aşçı olarak çalışarak kariyerine başladı.

Kontrol edin

ekmekte-zam-tartismasi

Ankara’da ekmeğe yüzde 25 zam yapıldı

Ankara’da 1 Liradan satılan ekmek, yüzde 25 zamlanarak 1 lira 25 kuruştan satılmaya başlandı. Ankara’da …