İSMEK’li genç fırıncılar İspanya’dan ödülle döndü

İSMEK Fırıncılık ve Pastacılık Okulu öğrencileri uluslararası başarıya imza attı. İSMEK ekibi, İspanya’da düzenlenen 2018 Uluslararası Genç Fırıncılar Yarışması’nda 11 ülke arasından “En İyi” yeni katılan ülke ödülü aldı.

ismekk

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2016 yılında kurulan İSMEK Fırıncılık ve Pastacılık Okulu sektörün yeni yüzü olmaya başladı. Türkiye, İspanya, Hollanda, Tayland, Belçika, Almanya, Brezilya, Fransa, İsveç, Portekiz ve Şili’nin katıldığı 2018 Uluslararası Genç Fırıncılar Yarışması, Uluslararası Fırıncılar ve Pastacılar Birliği’nin Valencia Fırıncılık Derneği işbirliği ile İspanya’nın Valencia şehrinde düzenlendi. Aralarında Fransa, İsveç Portekiz, Belçika, Hollanda gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Şili, Tayland ve Brezilya gibi ülkelerin bulunduğu 11 ülke arasından, İSMEK öğrencilerinin yaptığı çalışmalar Türkiye’ye “En İyi Yeni Katılan Ülke” ödülünü getirdi.

İSMEK Fırıncılık ve Pastacılık Okulu öğrencileri Hatice Hande Aydın ve Özge Kübra Arıman, ekmek, tatlı mayalı hamur işleri, Danish hamur işleri, sandviç ve gösteri ürünleri kategorilerinde ödül aldı.

Sektörün eğitimli personel ihtiyacına katkıda bulunmayı, bu alana yeni ustalar kazandırmayı, sağlıklı ekmek kültürünü yaygınlaştırmayı hedefleyen İSMEK Fırıncılık ve Pastacılık Okulu, Esenler Davutpaşa’da 3 bin 500 metrekaresi kapalı, 12 bin metrekarelik bir alanda faaliyetlerini sürdürüyor. Fırıncılık ve pastacılık alanında Türkiye’nin ilk ve tek eğitim kurumu olan okulda temel, profesyonel ve kısa süreli olmak üzere üç kademede eğitimler ücretsiz veriliyor.

Kontrol edin

Schmitz

FRITSCH’in yeni CEO’su Alexander Schmitz

Dünyanın önde gelen fırın makineleri ve hatları üreticisi Alman Fritsch Holding AG’nin tepe yönetimine 20 …