2017 Bühler için büyüme ve kâr yılı oldu

Bühler Group 2017’de yıllık siparişleri yüzde 10 yükselterek 2,96 milyar dolara yükseltirken cirosunu da yüzde 9’luk artışla 2,85 milyara çıkartı. Yılsonu itibarıyla, sipariş akışı 1,8 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.

buhler

Gıda ve yem sanayiinde lider çözüm sağlayıcılarından biri olan Bühler Group, 2017 yılında da başarılı bir mali yıla imza attı. Şirket CEO’su Stefan Scheiber yaptığı açıklamada, “Kuruluşumuzun bu olumlu gelişiminin temeli inovasyon gücümüze dayanıyor” dedi.
“Bu açık odaklanma, 2017 yılında teknoloji ve pazar pozisyonlarımızı genişletmeye ve rekabet gücümüzü artırmaya devam etmemizi sağladı” diyen Scheiber, aynı durumun Bühler’i tüketici gıdaları pazarında lider konumuna getiren Avusturyalı Haas Grubu’nun satın alınması için de geçerli olduğunu belirtti. Scheiber, “Dinamizmimizi somut olarak artırdık ve yeni mali yıla güvenle bakıyoruz. Yüksek siparişlerin de bundaki payı az değil” dedi. Şirketin pazar payı kazanımları özellikle öğütme, yem, optik sıralama, alüminyum döküm ve optik kaplamalar ile sağlanırken, bölgesel bazda sipariş alımlarında ise Orta Doğu ve Afrika’da yüzde 48 ve Asya kıtasında yüzde 18 olmak üzere artış yaşandı.
Avusturyalı Haas Grubu’nun gerçekleşen alımı, firma ve sektör açısında geçen mali yılda dikkat çeken gelişmelerden biriydi. Bu satınalma ile Bühler, global üretim ağını daha da genişletmiş oldu. Çin’in Changzhou kentinde yeni bir fabrika açılırken İsviçre üretim tesisi modernize edildi. Bühler geçen yıl ayrıca Uzwil’deki (CUBIC) inovasyon kampüsünün de açılışını yaptı.

Kontrol edin

idmmaa

155 milyar dolarlık buğday ve 5 milyar dolarlık un pazarın teknolojisi İstanbul’da görücüye çıkıyor

  155 milyar dolarlık buğday, 400 milyar dolarlık yem ve 5 milyar dolarlık un pazarının …