Sömestr tatilinde pizza satışları rekor kırdı

Sömestr tatili yeme-içme sektörünün yüzünü güldürdü. Birçok firma tatilin ilk gününde satış rekorları kırdı. Domino’s Pizza Türkiye, 20 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında 1 milyon 720 bin pizza sattığını duyurdu.
118.5x175cm
İlk ve orta öğretim kurumları 2 haftalık sömestr tatilinin ardından eğitim öğretime devam etmeye başladı. Ara tatil öğrenci ve eğitimcileri sevindirirken, yeme-içme sektörüne de hareketlilik getirdi. Türkiye pizza pazarının önde gelen oyuncularından Domino’s Pizza’da, 20 Ocak–4 Şubat tarihleri arasında 1 milyon 720 bin 976 pizza sattığını açıkladı. Domino’s Pizza’dan yapılan açıklamada, sömestr tatilinin ilk gününde, tüm zamanların en yüksek cirosuna ulaştığı belirtilerek, “Geçtiğimiz sene sömestr dönemine göre hafta içi satışlarında %10, normal bir haftaya göre ise %30 artış yaşandı” denildi.

Sömestr tatili, Domino’s Pizza’nın 2018 başında tanıttığı yeni ürünü Ekmek Arası’nın satışlarında da artış getirdi. Sucuklu, sosisli ve kavurmalı olmak üzere üç çeşit olarak sunulan yeni üründen, restoran başına tatil boyunca 450 adet satıldı. Tatil süresince elde edilen toplam Ekmek Arası satışı ise 225 bine dayanarak, hedeflenenin neredeyse iki katına çıktı.

Kontrol edin

koenig bauer

Alman Koenig & Bauer, Duran Makina’yı aldı

Koenig & Bauer, Duran Makine’nin klasör yapıştırıcı işinin yüzde 80’ini devralarak Koenig & Bauer Duran …