Karataş, AR-GE Merkezi İle Gücüne Güç Kattı | BBM Magazine

Karataş, AR-GE Merkezi İle Gücüne Güç Kattı

Yurt içinde ve yurt dışında büyük başarılara imza atan firmaların AR-GE Merkezi kurma kervanına Karataş Isı Mühendislik şirketi de katıldı. 

karatas-arge

Karataş Isı Mühendislik şirketi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından AR-GE Merkezi Belgesi almaya hak kazandı. Karataş Isı Mühendislik Genel Müdürü ve CEO’su İbrahim Efe Türker, firma olarak AR-GE çalışmalarına kuruluşlarından itibaren büyük önem verdiklerini ve her yıl yıllık bütçelerinin yüzde 15’i kadar bu alanda yatırım yaptıklarını söyledi. AR-GE merkezi bünyesinde 20 elektrik ve makine mühendisinin çalıştığını belirten Türker, unlu mamuller ve gıda sektörüne endüstriyel bazda makine üreten ve sektörde bu belgeyi alan ilk firma olduklarını söyledi.
“Sektör için hep daha iyiyi nasıl üretirim? Ülkemizde olmayan sistemleri nasıl üreticilerimizin hizmetine sunabilirim” düşünceleri ile teknolojiyi yakından takip ettiklerini belirten Türker, sektöre yeni ürünler kazandırmak adına, AR-GE Merkezi olmak için girişimlerde bulunduklarını kaydetti. Şirket olarak gerekli tüm prosedürleri yerine getirdiklerini ifade eden Efe Türker, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından AR-GE Merkezi olarak tescil edildiklerini dile getirdi.
Gelişmiş ülkelerle aramızdaki teknoloji açığının kapatılması ve ürün kalitesinin yükseltilmesinde AR-GE faaliyetlerinin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Türker, “Bu süreçte büyük çaba gösteren yöneticilerimiz, Karataş Isı Mühendislik AR-GE Müdürü Serkan Özbalkanlı ve AR-GE Yöneticisi Nazlı Turan’ın Bakanlık yetkililerinin elinden bu belgeyi alması Karataş için büyük bir başarı olmuştur. AR-GE Merkezi Belgesi gücümüze güç katacak” diye konuştu.

Kontrol edin

e26f2a3e85edbae6a138bf5dcfb89a1dbc810012fa5b7efb42a7b5a9997711a3

MEDITERRA CAPITAL, PİZZA PİZZA’YI SATIN ALDI

Türkiye’de özellikle gıda alanındaki yatırımlarına devam eden girişim sermayesi fonu Mediterra Capital, Türk pizza restoran …