Peyman, tarım ve fabrika yatırımına 32 milyon Euro harcayacak

Peyman kuruyemiş teknolojiye, tarım altyapısına, ihracata ve fabrika yatırımlarına hız vermek için EBRD ile 32 milyon Euro tutarındaki kredi anlaşması imzaladı.

PEYMAN
2017’de yüzde 30 civarında büyüyen ve 560 milyon liralık ciroya ulaşan kuruyemiş şirketlerinden Peyman hedef büyüttü. Bu yılda benzer bir büyüme hedefiyle yola çıkan Peyman, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile teknolojiye, tarım altyapısına, ihracata ve fabrika yatırımlarına hız vermek üzere, 32 milyon Euro tutarında bir kredi anlaşması imzaladı.
Anlaşmanın detayları hakkında bilgi veren Peyman Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Akgün; “Kredi sözleşmesi, Türkiye’ye, sektörümüze ve Peyman’a olan inancın bir göstergesidir. Krediyle, büyümemizi artan bir hızla sürdürerek, global bir Türk markası olma yolunda konumumuzu daha da güçlendirmiş olacağız. Böylece; teknolojiye, tarım altyapısına, ihracatımıza ve fabrika yatırımlarımıza hız vereceğiz. Yılın ilk yarısında üretime başlayacak olan Eskişehir’deki yeni fabrikamız, bu yatırımların en büyüklerinden biri olacak” dedi.
Peyman CEO’su Oğuz Yükselir de anlaşmanı, Peyman’a yeni bir dönemin kapılarını açacağını belirtti. Bugün 40’tan fazla ülkeye ihracat yaptıkları bilgisini veren Yükselir, “Amerika’dan, Rusya’ya, Ortadoğu Ülkeleri’nden Çin ve Avustralya’ya kadar uzanan geniş global pazarda, adından söz ettiren bir konumda yer alıyoruz. 5 yıl içerisinde ihracat yaptığımız ülke sayısını 100’e çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
EBRD Türkiye Başkanı Arvid Tuerkner ise Peyman’ın, Türk çiftçileriyle yakın çalışarak, verimliliklerini ve gelirlerini artırmalarına yaptığı katkıyı takdir ettiklerini söyledi.

Kontrol edin

f.r

FRITSCH’in yeni CEO’su Alexander Schmitz

Dünyanın önde gelen fırın makineleri ve hatları üreticisi Alman FRITSCH Holding AG’nin tepe yönetimine 20 …