Arbel, yeni yatırımlarla güçlenecek

Arbel Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arslan, öncelikli hedef pazarlarının Hindistan, Çin ve Rusya olduğunu belirterek 2017 yılında yüzde 10’luk büyüme hedeflediklerini söyledi.

arbelDünya genelinde Arbel Grubu bünyesinde 3 bir kişinin istihdam edildiğini belirten Arbel Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arslan, öncelikli hedef pazarlarının Hindistan, Çin ve Rusya olduğunu ve 2017 yılında yüzde 10’luk büyüme hedeflediklerini vurguladı. Ekonomist’in haberine göre, kapasite ve istihdamı da artıracaklarını vurgulayan Arslan, “2017’de yüzde 5 oranında istihdam artışı sağladık, yılsonuna kadar artış devam edecek” dedi.
Grup bünyesindeki Durum Gıda’da 2014 yılında 200 kişi istihdam edilirken 2016 yılında bu sayının 375’e çıktığını ifade eden Arslan, şunları söyledi: “Hedefimizde ülke ve ürün portföyümüzü artırmak bulunuyor. Buna paralel olarak kapasite ve istihdamımızı da artıracağız. 2017’de yüzde 5 oranında istihdam artışı sağladık, yılsonuna kadar artış devam edecek”.

DOĞRU YERDE, DOĞRU ZAMANDA YATIRIM
1980 yılında Mersin’de kurulan Arbel Grubu, bugün Asya, Afrika, Avrupa ve ABD’ye kadar uzanan üretim ve satış ağıyla dünyanın tanıdığı küresel bir şirket oldu. Doğru yerde ve zamanda yaptıkları yatırımlarla sürdürülebilir bir büyüme içinde olduklarını belirten Hasan Arslan, Arbel’in dünya bakliyatına da yön verdiğine dikkat çekiyor. Arslan, “Türkiye’nin en büyük bakliyat ve makarna ihracatçılarından biriyiz. Sürdürülebilir büyüme için yatırımlar yapıyoruz. Mersin’in ilk entegre mercimek, bulgur ve makarna tesislerini kuran grubumuz 2016 yılında yaptığı yatırımlarla bakliyatta kapasitesini yüzde 30 artırdı. Ek binalar ve üretim hatları için yaklaşık 11 milyon TL yatırım yaptık” diye konuştu.

Kontrol edin

pakdemirli

Buğday ve arpada prim desteği yüzde 100 artırıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, arpa ve buğdayda 5 kuruş olan prim desteğini, önümüzdeki …