Pavan Group öncülüğünde Food Tech Masters Eğitimi

Pavan Group, dünyanın dört bir yanından gelen fabrika ve üretim müdürlerine, Ar-Ge ile kalite kontrol yöneticilerine ve teknik üretim görevlilerine yönelik kuru makarna işleme eğitimi verecek.

pavanİtalya’nın Padova ilinde bulunan Galliera Veneta’daki Pavan şirketinin merkezi, gıda üretiminde uygulanan en ileri teknikleri paylaşmak ve bilgi ve becerileri yaymak amacıyla FoodTechMaster eğitim kursuna 9-13 Ekim 2017 tarihlerinde ev sahipliği yapacak. Pavan, tüm katılımcılara, konuları kapsamlı ve derin bir şekilde ele alacak şekilde hem teorik hem de pratik derslerle eşsiz bir eğitim deneyimi sunacak. Akademik dünyadan konuşmacılar ve uzmanlar ile Pavan Group’un süreç mühendisleri tarafından verilen teorik dersler ve pilot fabrikalardaki testlerin yanı sıra organoleptik ve duyusal değerlendirme testlerini de kapsayan deneyimler sunulacak. Böylece derslerde öğrenciler, ürün hakkında deneyim kazanacak ve dersler sırasında edindikleri teorik bilgileri uygulayabilecekler.

ÇOK SAYIDA AKADEMİSYEN DERS VERECEK
Kurs, Hububat ve hububat ürünleri konusunda dünyanın en önde gelen kuruluşu olan ICC (The International Association for Cereal Science and Technology)’nin işbirliğiyle gerçekleştirildi. ICC, dünya çapında buğday ve diğer tahılların öğütülmesi, ekmek yapımı ve diğer hububat bazlı gıdaların üretimi konusunda uzmanlaşmış, bağımsız ve uluslararası bir dernektir. ICC, son dönemde odak noktasını gıda kalitesinin iyileştirilmesine, gıda güvenliğine ve tüm insanların sağlığı ve refahı için gıda güvenliğine katkıda bulunan konulara yönlendirdi.
9-13 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan eğitimin konuşmacıları arasında Dr. Joel Abecassis (INRA – Ulusal tarımsal araştırma enstitüsü, hububat teknolojisi birimi, eski ICC Başkanı), Dr. Marina Carcea (CREA, Gıda ve Beslenme Araştırma Merkezi; ICC Yürütme Kurulu Üyesi), Dr. Francesco Carbone (Calabria Üniversitesi Mühendislik Modellemesi Bölümü), Dr. Donatella Peressini (Udine Üniversitesi Gıda Bilimleri Bölümü) ve Dr. Lutz Popper (Muehlenchemie, Ar-Ge Başkanı) bulunuyor.

Kontrol edin

pakdemirli

Buğday ve arpada prim desteği yüzde 100 artırıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, arpa ve buğdayda 5 kuruş olan prim desteğini, önümüzdeki …