“Dünya Makarna Günü” Brezilya’da kutlanacak | BBM Magazine

“Dünya Makarna Günü” Brezilya’da kutlanacak

“Dünya Makarna Günü” etkinliği Uluslararası Makarna Organizasyonu (IPO) ve Brezilya Bisküvi, Pasta ve Endüstriyel Ekmek & Kek Üreticileri Birliği (ABIMAPI)’nin işbirliğiyle 25 Ekim 2017 tarihinde Brezilya’da gerçekleştirilecek.

dunyamakarnagunuYediden yetmişe hemen herkesin doğal, sağlıklı ve lezzetli gıdası olan makarna, 1998’den bu yana her yıl 25 Ekim’de, dünyanın 70 ülkesinde çeşitli etkinliklerle ele alınıyor. Bu yıl da Uluslararası Makarna Organizasyonu (IPO) ve Brezilya Bisküvi, Pasta ve Endüstriyel Ekmek & Kek Üreticileri Birliği (ABIMAPI)’nin katkılarıyla kutlanan ‘Dünya Makarna Günü’ne Brezilya ev sahipliği yapacak.
Kapsamlı bir şekilde düzenlenen programda, gıda pazarında uzman Kantha Shelke ve beslenme uzmanı Mauro Fisberg gibi birçok önemli isim, makarnayla ilgili olarak ekonomik, pazarlama, inovasyon, beslenme ve kültürel konuları tartışacak. Temelleri 25 Ekim 1998’de, Roma’da yapılan Dünya Makarna Kongresi’nde atılan Dünya Makarna Günü etkinlikleri her yıl farklı bir ülkede gerçekleştiriliyor.

Kontrol edin

e26f2a3e85edbae6a138bf5dcfb89a1dbc810012fa5b7efb42a7b5a9997711a3

MEDITERRA CAPITAL, PİZZA PİZZA’YI SATIN ALDI

Türkiye’de özellikle gıda alanındaki yatırımlarına devam eden girişim sermayesi fonu Mediterra Capital, Türk pizza restoran …