Saray Bisküvi’den altın değerinde proje

Saray Bisküvi, INOSUIT – İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi’ni büyütüyor. Şirket içinde özel bir İnovasyon Kurulu oluşturarak projeyi süreçlerine dâhil eden Saray, hem çalışanlarına yönelik kurgulanan bir dizi eğitim programı düzenliyor hem de ‘Altın Değerindeki Fikirler’ projesiyle tüm önerileri iş süreçlerine yansıtarak başarısını arttırıyor.

SARAY

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Sabancı Üniversitesi kuruluşu olan İnovent’in, firmaların sürdürülebilir katma değer yaratarak ihracatını artırması amacıyla başlattığı INOSUIT-İnovasyon Odaklı Mentörlük Projesi’ne dâhil olan Saray Bisküvi, 11 ay sürecek programın ilk meyvelerini toplamaya başladı. Proje için İnovasyon Kurulu oluşturan Saray Bisküvi, proje danışmanı Yrd. Doç. Dr. Güzide Karakuş önderliğinde her hafta kurumun farklı tesislerinde çalışanlara yönelik özel toplantılar düzenliyor. İnovasyon kapasitesini arttırmayı hedefleyen marka, söz konusu kurulu INOSUIT projesinin içine dâhil ederek mavi ve beyaz yaka tüm çalışanları da sürecin bir parçası haline getiriyor.

İhtiyaç duyulan ve geliştirilmesi gereken yönlerin belirlenmesi için özel bir proje geliştirdiklerini anlatan Saray Bisküvi Genel Müdürü Ramazan Sümer, “İnovasyonu odağına yerleştirmiş bir proje olan INOSUIT ile inovasyona dönük süreçleri özümsemiş bir yapı içinde çalışmayı hedefledik. Bu amaçla özel bir İnovasyon Kurulu oluşturduk. Danışmanlarımızın da desteği ile ihtiyaç haritası çıkartarak, hangi noktaları geliştirmemiz gerektiğini tespit etmeye çalıştık” dedi.

ALTIN DEĞERİNDEKİ FİKİRLER
Saray Bisküvi çalışanlarına özel “Altın Değerindeki Fikirler” adlı bir proje de başlattıklarını anlatan Sümer, “Bir fikir fabrikasını oluşturmak için prosedürlerimizi hazırladık. Özel bir proje başlatarak çalışanlarımızın fikirlerini bizimle paylaşabilmeleri için de çeşitli sistemler kurduk” dedi. Proje süresince mentörlerin hazırlayacağı ortak bir dil ile markanın inovasyon kapasitesini daha da geliştirileceklerine inandıklarını anlatan Sümer, “INOSUIT’in çok değerli bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler, hizmetler ve süreçler ile kanıtlanan iş yapış tarzımızı geliştirerek, sürdürülebilir rekabet avantajına ulaşmak en büyük arzumuz” dedi.

Kontrol edin

pakdemirli

Buğday ve arpada prim desteği yüzde 100 artırıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, arpa ve buğdayda 5 kuruş olan prim desteğini, önümüzdeki …