Barilla, makarna sosunda dünya üçüncüsü

Barilla, makarnadaki başarısını soslara da taşıdı. Makarna soslarının bütün dünyada gösterdiği yüksek satış performansını karşılayabilmek için yatırımlarını artırmaya karar veren Barilla, dünya pazarında üçüncü sıraya yükselirken, Türkiye pazarının da lideri oldu.

BARILLA

Türkiye makarna pazarında yüzde 30’un üzerinde bir pay ile uzun süredir lider olan Barilla Gıda, sos pazarındaki payını ise yüzde 60’a yükseltti. Türkiye’de 5 yıl önce 250 ton olan sos pazarının 500 tona ulaşmasının Barilla ve sektör için büyük bir başarı olduğunu kaydeden Barilla Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Karababa, dünyaca ünlü Barilla şeflerinin yaratıcı tarifleri ile üretilen sosların büyük beğeni topladığının altını çizdi. Türkiye’de sos pazarının pratik kullanımları ile diğer ülkelerde olduğu gibi büyüme trendine girdiğini belirten Güneş Karababa, “Dünya’da ulaştığımız üçüncülüğü, Türkiye’de de yüzde 60 seviyesine taşımaktan büyük mutluluk duyuyor, tüketicilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

SATIŞLARIN YÜZDE 65’İ MARKETLERDE
Sos satışlarının yoğun olarak Marmara, Ege ve İç Anadolu bölgesinde gerçekleştiğini belirten Karababa, “Türkiye’deki satışların yüzde 65’i marketlerde gerçekleşiyor. Sos pazarındaki büyümeyi, sosların evlerde daha fazla kullanılmasıyla yakaladık. Domates soslarıyla birlikte, Pesto gibi farklı damak tatlarına uygun soslarda da pazarda rakiplerimizden ayrışarak iyi bir satış grafiğine ulaştık. Sos tarafındaki geniş ürün gamımız, makarna satışlarımızı da artırdı” diye konuştu.

BİRİNCİ SINIF HAMMADDE
Barilla’nın makarna sosu pazarıyla birlikte pazar payını büyütmesindeki en büyük sırrın birinci sınıf hammaddelerle yapılan kaliteli üretim olduğunu ifade eden Güneş Karababa, “Yerel üreticiler ve çiftçilerle birlikte yürüttüğümüz çalışmalarla kalitesi tescillenen hammaddelerimize ek olarak, sahip olduğumuz teknoloji ve üretim yaklaşımımızla büyümemizi sürdürüyoruz. İçeriğinde kesinlikle renklendirici ve katkı malzemesi olmayan ürünlerimiz, kolay ve pratik şekilde, mükemmel tarifler hazırlanmasını sağlıyor” dedi.

Kontrol edin

02

Haas artık Bühler Grubu’nun bir üyesi

Tahıl ve bakliyat işleme teknolojilerinde dünyanın öncü markası Bühler, ilk olarak eylül 2017’de duyurduğu Haas’ı …