Olam Batı Afrika’nın ilk FSSC Sertifikasını aldı

Olam’ın Nutrifoods bisküvi fabrikası, küresel gıda güvenliği inisiyatifi sembolü olan FSSC Sertifikasını almaya hak kazandı. Fabrika, bu sertifika ile gıda güvenliği ve standartlarına uygunluğunu uluslararası platformda kanıtlayan Batı Afrikalı ilk bisküvi üretim tesisi oldu.

olambiscuitOlam Gana’nın Nutrifoods bisküvi fabrikası, FSSC sertifikası almaya hak kazanarak gıda güvenliği ve standartlarına uygunluğunu uluslararası platformda kanıtlayan Batı Afrikalı ilk bisküvi üretim tesisi oldu. FSSC 2200 sertifikası, uluslararası bilinirliği olan ve dünya çapında saygı duyulan bir sembol. Sertifika, tedarik zinciri boyunca gıda güvenliği için ortak bir dil ve iletişim aracı olarak işlev görüyor. Olam’ın Gana’daki Nutrifood fabrikası ise the Royal King Cracker, the Royal Milky Magic ve the Perk Milk Shortcake gibi üç popüler ürünün üreticisi. Olam Gana aynı zamanda, hem üretim hem de konservelemeyi aynı çatı altında yapan domatesli makarna karışımı Tasty-Tom markasının da üreticisi.

Olam Nutrifoods Müdürü Chitwan Singh konuyla ilgili olarak “Afrika’da FSSC sertifikası alan ilk bisküvi fabrikası olmaktan gurur duyuyoruz. Bu aynı zamanda, gıda güvenliği ve ürün kalitesi konusunda kendimizde gördüğümüz ölçütlerin de bir göstergesi” dedi.

Kontrol edin

simit_sarayi_londra

Simit Sarayı Londra’da 100 mağazaya koşuyor

Londra’da halihazırda 22 mağazası olan Simit Sarayı hedef büyüttü. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, …