ICC ve Mühlenchemie’den ortak sempozyum

ICC ve Mühlenchemie, 20 ve 21 Nisan 2017 tarihlerinde ilk ortak Global Değirmenci Sempozyumunu gerçekleştirecek. İki gün sürecek olan sempozyumda, uluslararası düzeyde tanınan 27 konuşmacı, piyasalar, hububat araştırması, kalite, sağlık ve güçlendirme ilgili sunumlar gerçekleştirecek.

iccmuhlenchemieICC (Uluslararası Hububat Bilimi ve Teknolojisi Derneği) ve Mühlenchemie’den un geliştirme ve zenginleştirme uzmanları, 20 ve 21 Nisan 2017 tarihlerinde ilk ortak Global Değirmenci Sempozyumunu gerçekleştirecek. Dünya çapında değirmen endüstrisindeki araştırmacı bilim adamları ve uygulayıcıları, öğütme endüstrisinin, geleceğin zorlukları ile ne şekilde mücadele edebileceğine ilişkin en yeni bilgileri ve sonuçları paylaşmak için bir araya gelecekler. İki gün sürecek olan sempozyumda, uluslararası düzeyde tanınan 27 konuşmacı, sunumlarını Bucerius Hukuk Okulu’nun Hamburg Kampüsünde gerçekleştirecek. Sempozyumda ele alınacak başlıca konuların “Pazar”, “Hububat Araştırması ve Kalite”, “Kalite Belirleme Araçları” ve “Sağlık ve Güçlendirme” olacağı belirtiliyor. Yapılacak sunumlar, artan gıda talebi, maliyet baskısı, gübre düzenlemeleri, iklim ve sağlık konuları başta olmak üzere endüstrideki güncel değişiklikler ve zorluklarla ilgili yeni bilgi ve fikirler sağlayacak.

ICC Genel Sekreteri Michaela Pichler, sempozyumla ilgili olarak “Kendimizi dünyadaki tüm hububat teknologları ve tahıl bilimcileri için bir forum olarak görüyoruz; sempozyumun küresel, ulusal ve bölgesel düzeylerde birbirine bağlanmasını umuyoruz” dedi. Mühlenchemie Genel Müdürü Lennart Kutschinski ise şunları ifade ediyor: “Öncelikli konumuz olarak, elimizdeki devası bilgi kaynakları ve pratik deneyimlerle, dünyaya nasıl daha iyi bir gıda tedariki sağlayacağımızı tartışacağız. Bunu yapabilmek için, değirmencilik endüstrisinin geleceğini şekillendirme konusunda, sempozyum ötesinde faydalı ve uzun vadeli katkı sağlayacak ağlar kurmayı düşünüyoruz.”

Kontrol edin

Halk-Ekmek-pide

İstanbul Halk Ekmek, pideyi 1 liradan satacak

Ramazan ayının vazgeçilmezi pide İstanbul’da çeşitli fiyatlarla satılacak. Normal fırınlarda 275 gramı 2 liradan satılacak …