Ekmeğin ustaları Baking Center’da yetişiyor

Lesaffre tarafından kurulan ve fırıncılık sektörünün ilk teknik merkezi olan Baking Center, farklı üretim teknikleri ve yeni ürün reçeteleri öğrenmek, becerilerini geliştirmek isteyenlere eğitimler sunuyor.

bakingcenterLesaffre tarafından 1974 yılında kurulan Baking Center, farklı üretim teknikleri ve yeni ürün reçeteleri öğrenmek, becerilerini geliştirmek isteyenlere eğitimler sunuyor. Bir şubesi de İstanbul’da bulunan Baking Center’ın donanımlı uygulama merkezinde verilen eğitimlerde temel fırıncılıktan ileri hamur işi tekniklerine, lamine hamurlardan aromalı ekmeklere kadar birçok farklı konu ele alınıyor. Türkiye’yle birlikte 17 bölgeye fırıncılık konusunda teknik destek ve danışmanlık hizmeti sunan, İstanbul Baking Center’da verilen eğitimlerden biri de Temel Fırıncılık eğitimi. Farklı yoğurma süreleri veya farklı hamur sıcaklıklarının son ürün kalitesine etkileri ile, ekmek geliştiricilerinin ekmek üzerindeki etkileri konularının ele alındığı eğitime katılanlar, fırıncılıktaki ana ham maddeler ve bunların son ürün üzerindeki etkileri hakkında önemli bilgiler ediniyor. Çeşit Ekmek Üretimi Eğitimi’nde ise standart ekmek dışındaki ekmeklerle ilgili teknikler öğretiliyor. Eğitimde buğday unuyla farklı ekmek çeşitleri (baget, sandviç, tost, hamburger), farklı un tipleri ile çeşit ekmek ve çeşitli hamur işleri (viennoiseries) ele alınıyor.

FARKLI EKMEK TÜRLERİ DE ÖĞRETİLİYOR
Baking Center, ekşi hamur fermentasyonu alanındaki teknik bilgisini Aromalı Ekmekler Eğitimi ile fırıncılara aktarıyor. Eğitime katılanlara rustik ve file baget, köy ekmeği, tam buğday ekmeği, durum buğdaylı ekmek, hamburger, tost ve sandviç ekmeği gibi çeşitlerin yapımında becerilerini geliştirme ve lezzet katıcı yeni ürünleri tanıma fırsatı sunuyor. Baking Center, eğitimlerinde fırıncılık sektörünün en önemli trendlerinden biri olan donuk ürün üretimi konusunu da unutmuyor. Donuk Hamur Teknikleri Eğitimi’nde üretim teknikleri ve kullanılan özel hammaddeler anlatılırken baget, roll ekmek, kruvasan, simit, açma gibi farklı donuk ürün uygulamaları da yapılıyor. Lamine Hamurlar: Pizza, Pide, Pita, Lavaş Eğitimi ise laminasyon teknikleri ve elde edilen ürünlerin değerlendirilmesi, laminasyon sonu direk pişirme, laminasyon ve şekillendirme sonu şoklama ve muhafaza tekniklerinin incelenmesini içeriyor.

Kontrol edin

Halk-Ekmek-pide

İstanbul Halk Ekmek, pideyi 1 liradan satacak

Ramazan ayının vazgeçilmezi pide İstanbul’da çeşitli fiyatlarla satılacak. Normal fırınlarda 275 gramı 2 liradan satılacak …